Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Akcionáři ČEZu mohou být nadšeni: Doplácí na to firmy i občané

05.03.2009, 07:49   |   Hk   |   komentářů (0)

Energetická skupina ČEZ v loňském roce opět přepsala český firemní rekord v hodnotě dosaženého čistého zisku. Společnost, ve které vlastní stát téměř sedmdesáti procentní podíl, loni zvýšila čistý zisk o 10,7 procenta na 47,4 miliardy korun. K rekordnímu zisku jí pomohly především meziročně vyšší ceny elektřiny. Společnost ČEZ i v letošním roce opět plánuje další nárůst zisku, který by měl přesáhnout 50 miliard korun.

 

„Jako akcionář ČEZ bych byl velmi spokojený s tak vysokým ziskem, ale jako prezident hospodářské komory, hájící především zájmy tuzemských podniků, kdy každý z nich počítá doslova každou korunu, musím říci, že z tohoto čísla příliš nadšen nejsem. Současný i očekávaný zisk společnosti ČEZ je impozantní, o to víc v době, kdy průmyslovou sféru drtí hospodářská krize, podniky musí propouštět a výdaje na energii tvoří podstatnou část jejich nákladů,“ uvedl v reakci na zveřejněná čísla prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel. „Letošní rok je pro mnoho firem zkouškou bytí či nebytí. Mnohé z nich už musely přistoupit ke snížení počtu zaměstnanců, omezení pracovní doby nebo dokonce snížení platů. Za situace, kdy v podnicích došlo k výraznému propadu nových zakázek, podniky omezují výrobu a klesají jim prodeje a skoro polovina firem předpokládá, že letošní rok skončí ve ztrátě, je při nejmenším pozoruhodné, že některé společnosti v době krize tak dobře prosperují a zvyšují svůj zisk,“ doplňuje Petr Kužel.

Hospodářská komora bude i nadále pokračovat v jednáních se společností ČEZ o možnostech dalšího snižování cen elektrické energie pro tuzemské podniky, které by více snížilo jejich náklady a zlepšilo jejich konkurenceschopnost.

Podle průzkumu Hospodářské komory České republiky z konce loňského roku považují podniky růst cen energií za nejvýznamnější věc, která ovlivňuje jejich podnikání a nejvíce se jim vryla do paměti za rok 2008.

Prohledat jednotlivé výrazy - Akcionáři ČEZu mohou být nadšeni: Doplácí na to firmy i občané

Akcionáři , ČEZu , mohou , být , nadšeni: , Doplácí , na , to , firmy , i , občané ,

Construct data. Jsem další jejich oběť

Před rokem nám přišel do firmy formulář. Vše vypadalo v pořádku, chtěli jen opra... více »

Dobře placení úředníci svou nečinností ohrožují naše životy

Když úředník poruší svou povinnost, což se děje docela často, je to smutné. Když... více »

Neskočte ČEZu na špek

ČEZ se snaží jako už několikrát v minulosti opět podvést své klienty. Nepřistupu... více »

Anketní otázka