Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Blog čtenáře: Zvěrstvost politiků nezná mezí

07.01.2009, 01:48   |   čtenár   |   komentářů (19)

Nikdy bych neřekl, že rozbuškou k dalším politickým sporům bude lidská tragédie. Bohužel se tak stalo. A naše politika tak ukazuje čeho všeho jsou lidi schopní v honbě za svým prospěchem.

Vražda člověka, neskonalý smutek a trápení jeho dětí, ženy, matky a otce a do toho politická prohlášení typu „měl by jste odstoupit“.

Vše se odehrálo na křtu knihy Jiřího Paroubka, kde se sešlo více než 250 hostů. Mezi nimi jeden vrah a jedna oběť. Po skončení slavnostní akce došlo mezi hosty k hádce a následně k vraždě.

Díky tomu, že se vše uskutečnilo právě na akci Jiřího Paroubka a vrah i oběť patřili k jeho známým, došlo k neskutečné reakci konkurenčních politiků, ale i tisku.

Jednou z věcí je, jak hodně se mají politici přátelit s podnikateli typu pana Ďuričky nebo jiných vlivných podnikatelů. Druhou věcí je odpovědnost za jejich činy. Politik by měl být odpovědný za lidi, které si vybírá jako své podřízené nebo poradce, se kterými aktivně spolupracuje a kteří mají vliv na jeho rozhodování.

Nedovedu si dost dobře představit, jak může mít někdo odpovědnost za chování lidí se kterými se zná nebo přátelí.

Otec mého přítele kdysi zabil. Nedovedu si představit, že by můj přítel za to nesl jakoukoliv odpovědnost. Stejně tak jiný můj bývalý přítel se dopustil podvodu. Nechápu jeho jednání, ale opět se necítím vinen, že jsem se sním přátelil. Nemohl jsem vědět, čeho se může takto vždy v minulosti serió;zní člověk dopustit.

Na místě je, odsouzení takovéhoto činu, upřímná soustrast a podpora pozůstalým, kteří se také ničeho nedopustili a jsou potrestáni úplně nejvíc. Ne si slepě nahánět politické body honem na Paroubka a zneužívání události.

Měl jsem proto velmi nepříjemný pocit z vystoupení pana Bursíka na ČT1, kde Paroubka obvinil nepřímo ze zavinění celé události. A konstatoval poškození lidí v důvěru v politiku. Není panu Bursíkovi líto obětí, kteří se v televizi musí dívat na podobné výlevy, číst v novinách o tom kdo koho pozval, kdo by měl odstoupit apod.?

V podobném duchu se vyjádřil i náš premiér Topolánek. Jeho výrok o souvislosti vraždy s Kubiceho zprávou však většina komentátorů odsoudila.

Paradoxní na tom je, že podobná nefér prohlášení těmto politikům nepomohou. Mohou si pouze uškodit.

Opět se můžeme přesvědčit, kam až honba za mocí a penězi může člověka dohnat. Až tedy některý z vašich známých trestuhodně selže, nezapomeňte že z toho máte vyvodit pro sebe ty nejtvrdší dopady, jak vám radí naši politici.

Prohledat jednotlivé výrazy - Blog čtenáře: Zvěrstvost politiků nezná mezí

Blog , čtenáře: , Zvěrstvost , politiků , nezná , mezí ,

Blog čtenáře: Zvěrstvost politiků nezná mezí

NXVAQdRXJdLe

nice site, ...

xQovnEiBGjkE

nice site, ...

cMtlQTMqQgY

Hello, ...

IXaPYcCZXiLRNvzuPd

nice site, ...

obNVelZHaZCAaiyvdKj

Nice day, ...

Diskutovat

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka