Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Budou firmy platit zdravotní prohlídky zaměstnanců?

21.05.2008, 08:25   |   Unie malých a středních podnikatelů   |   komentářů (1)

Unie malých a středních podniků chce tímto vyjádřit svůj nesouhlas s návrhem Ministerstva zdravotnictví ČR, aby firmy platily pravidelné zdravotní prohlídky svých zaměstnanců. Toto opatření by bylo pouze další nevítanou zátěží podnikatelů.

Firmám a zaměstnancům stačí, že stát ukládá povinnost pravidelných prohlídek. Není však důvod, proč by za tuto povinnost měly platit firmy. Zdravotní poplatky jsou věcí systému zdravotního pojištění. Přesun poplatku na firmy se nám nezdá šťastný. O řešení, kdy by povinné prohlídky platily firmy, by bylo možné uvažovat pouze tehdy, když by došlo k jiným výrazným úlevám na daních. Podnikatelé však v současnosti platí daně až příliš vysoké a není důvod požadovat od nich další zvláštní příspěvky,“ říká předseda Unie malých a středních podniků ČR David Šeich.

Uvědomujeme si, že reforma zdravotnictví je nutná a neodkladná a v reformních snahách vládu podporujeme. V tomto případě se však jedná o přesun problému zdravotního pojištění na podnikatele, nikoliv o jeho odstranění. Pokud jsou roční náklady pro podnikatele způsobené tímto opatřením odhadované na víc jak 100 milionů korun ročně, jedná se o obrovskou zátěž pro firmy, která dolehne především na nejmenší podnikatele. Kromě finančního dopadu by tento návrh přinesl firmám další administrativu. Vláda už dříve deklarovala pomoc podnikatelům od zbytečného papírování, což jsme přijali jako velmi pozitivní. Přesun poplatků však do této kategorie bohužel nespadá.

Ocenili bychom, pokud by vláda návrh znovu zvážila a pokusila se najít jiné řešení, které by bylo pro podnikatele přijatelnější.Prohledat jednotlivé výrazy - Budou firmy platit zdravotní prohlídky zaměstnanců?

Budou , firmy , platit , zdravotní , prohlídky , zaměstnanců? ,

Budou firmy platit zdravotní prohlídky zaměstnanců?

Dyt ty firmy jenom hrabou a okrádají zaměstnance

Tak nemusej jenom hrabat a buzerovat lidia když makají tak jim neříkat že neumí ...

Diskutovat

Limit na poplatky za léky 5000 Kč je podvodem na pacientech!

Nevím jak kdo si prostudoval jak to je s finančním limitem u doplatků léčiv a u ... více »

Zloděj volá chyťte zloděje. Volby ani Lisabon možná nebudou

Potěšilo mě včerejší vystoupení předsedy ODS Mirka Topolánka, ale i dalších před... více »

Nechte si proplácet poplatky a nedejte se zastrašit

Jsem důchodkyně a tak si nechám každý měsíc těch 180 korun co na nich zaplatím o... více »

Anketní otázka