Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Bursík a Kalousek chtějí zvýšit poplatky: Na dvojnásobek!

02.03.2009, 07:37   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (2)

Poplatky za odvoz komunálního odpadu mohou být až dvojnásobně dražší. Místo současných maximálních 500 korun, můžeme zaplatit více než 1 250 korun ročně. Vše ve jménu zájmu obcí a ekologie.

Kalousek: Zvýšení poplatku na 1 250 korun

Ministr Kalousek přichází na dnešní jednání vlády s návrhem na zvýšení poplatků za svoz komunálního odpadu ze současných 500 na 1250 korun za rok. Každá osoba v domácnosti se tak může pomalu připravovat na radikální zvýšení poplatku za odvoz popelnic.

Křížové tažení ministra Kalouska ve prospěch obcí je už známou věcí. Nic na tom nemění fakt, že obcím se téměř vždy může přilepšit pouze pokud se ubere občanům. Nejinak je tomu i v tomto případě.

Přijetí návrhu ministra financí by pro občany ve velké většině případů znamenalo skutečně maximální zvýšení poplatku až na 1 250 korun.

Bursík kontruje: Výše poplatků, dle třídění

Pozadu nezůstal ani ministr životníhoi prostředí Bursík, který navrhuje Kalouskův plán zamítnout. Bursík naopak navrhuje vlastní alternativu, která má spíše ekologické dimenze.

I ministr Bursík navrhuje zvýšení maximální hranice výše poplatků za odvoz popelnic z 500 na 1 000 korun. Toto zvýšení by však nemělo být automatické. Výše poplatku by se měla odvozovat od toho, kolik lidé vytřídí odpadu. Obce by od roku 2011 musely svým občanům umožnit třídit nejenom papír, plasty a sklo, jako v současnosti, ale také kovy, biodpad apod.

"Kdo bude třídit odpad, ten ušetří. Bude totiž méně směsného odpadu, který se muset méně často vyvážet," říká ke svému návrhu Bursík.

Poplatek by tak měl podle návrhu paušální sazbu ve výši 250 korun, kterou by platil každý. Druhá část poplatků by byla závislá na tom, kolik netříděného odpadu lidé vyprodukují, resp. kolik odpadu lidé vytřídí.

Ať už projde jedna nebo druhá varianta, jisté je, že dojde k dalšímu výraznému zvýšení poplatků.

Prohledat jednotlivé výrazy - Bursík a Kalousek chtějí zvýšit poplatky: Na dvojnásobek!

Bursík , a , Kalousek , chtějí , zvýšit , poplatky: , Na , dvojnásobek! ,

Bursík a Kalousek chtějí zvýšit poplatky: Na dvojnásobek!

No jo,ale kdo to bude kontrolovat ????

Pane Bursíku,vaše nápady jsou nerealizovatelné.........

poplatky

Věřím, že se dočkáme doby, kdy bude zákonem stanoveno povinné odebirání jakýchko...

Diskutovat

Construct data. Jsem další jejich oběť

Před rokem nám přišel do firmy formulář. Vše vypadalo v pořádku, chtěli jen opra... více »

Dobře placení úředníci svou nečinností ohrožují naše životy

Když úředník poruší svou povinnost, což se děje docela často, je to smutné. Když... více »

Neskočte ČEZu na špek

ČEZ se snaží jako už několikrát v minulosti opět podvést své klienty. Nepřistupu... více »

Anketní otázka