Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Černá Hora: příjemná dovolená za málo peněz?

29.07.2009, 07:13   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (0)

Prázdniny ani léto ještě neskončily a statisíce Čechů tráví svou dovolenou nejen doma, ale i v zahraničí na pláži moře. Trávit dovolenou v zahraničí je každým rokem populárnější. Nejvíce Čechů tráví svou dovolenou v Chorvatské republice, stejně jako loni. Jedná se o velmi krásnou, ale též velmi drahou zemi, která se svými vysokými cenami snaží získat z turistů v krátké době co nejvyšší prospěch.

V posledních letech však Češi začali ve větší míře objevovat mnohem menší zemi, která je však neméně krásná a k tomu ještě ve srovnání s jinými přímořskými státy velmi levná a nabízí též další výhody.

Černá Hora = Euro = peníze neměníte!

Černá Hora je nejmladším státem Evropy, který vznikl teprve před několika měsíci. Ještě nedávno však byla součástí federace se Srbskem, na kterém byla do určité míry nezávislá. Tato nezávislost se asi nejvíce projevovala v používání odlišné měny, kterou je v celé Černé Hoře Euro.

Černá Hora je tak jediným státem na světě, který není v Evropské unii a Euro přesto používá. Euro nahradilo v Černé Hoře německou marku, která byla do roku 2000 oficiální měnou. Černá Hora se tak díky tomuto chytrému kroku vyhnula veliké nestabilitě, která provází srbský denár a s tím související inflaci. Výhoda, která pro nás z toho plyne je zřejmá.

V Černé Hoře nemusíte svá Eura měnit na místní měnu, protože je zde oficiálním platidlem!

Co vám Černá Hora nabízí?

Černá Hora, jako malý stát se 650 000 obyvateli, má pouze 72 km pláží. Tyto pláže jsou však velmi kvalitní a velké většiny z nich najdete prvotřídní služby, které s koupáním a plaveckými a vodními sporty souvisejí. Turistická letoviska se také v současnosti velkou rychlostí rozrůstají a je zde zřejmá snaha Černohorců využít efektivně veškerý potenciál, který jim i malá rozloha pláží přináší.

Negativem je však poměrně velké množství turistů v nejvýznamnějších černohorských letoviscích, který se projevuje plnými ulicemi, promenádami, ale i plážemi, kde je někdy těžké najít volné místo. Je však možné i využití pláží, které jsou od letovisek vzdálenější a kde je turistů mnohem méně.

Důvodem jsou v současnosti mimo jiné i časté teroristické útoky v Arabských zemích, které odrazují turisty od cest do Egypta, Turecka a jiných muslimských zemí.

Jednoznačně nejpočetnějšími návštěvníky Černé Hory jsou Srbové, kteří sem jezdí trávit svou dovolenou. Dále jsou to Rusové a Češi. Na západního turistu zde narazíte jen zřídka, což dodává turistickým středisku jinou atmosféru než na jakou jsme zvyklí ze španělských či italskými letovisek. Srbům a Černohorcům také velmi dobře rozumíte a dobře se s nimi domluvíte.

Kolik stojí Černá Hora?

Ceny dovelené v Černé Hoře jsou velmi příznivé a srovnatelné s cenami Bulharskými. Černá Hora však nabízí krásnější přírodu i moře. Dovolená na 7 dní s polopenzí se dá pořídit od 9 900,- Kč (v Last minute i mnohem méně). Ubytovací kapacity jsou poměrně nové, takže i kvalita ubytování je uspokojující.

Ceny slunečníku a lehátka na plážích se pohybují kolem 2 až 4 Euro na den, což je zejména ve srovnání s italskými či španělskými plážemi velmi nízká částka. Turistická letoviska nabízí i velké množství služeb a také nabídka restaurací a rychlého občerstvení je velmi vysoká.

Za pleskavici (placatý karbanátek na grilu se zeleninou) zaplatíte 0,8 až 1 euro, za litr vody 0,5 Euro, za chléb 0,4 - 0,6 Euro, láhev vína 1 až 3 Euro, krofne (velká kobliha) 0,5 až 0,8 Euro, máslo 250g za 0,7 až 1 Euro, paštika 50g 0,3 Euro, tričko (se znakem Černé Hory) 6 až 8 Euro, hudební CD 1 až 3 Euro. Výlety do Dubrovníku, Albánie či po zajímavostech Černé Hory vyjdou na 15 až 30 Euro.

Je třeba brát v úvahu, že vyšší ceny jsou na hlavních kolonádách a u pláží ve velkých turistických letoviscích, zatímco výrazně nižší ceny jsou na méně frekventovaných cestách a v méně turisticky využívaných místech.

Černá Hora má opravdu co nabídnout. Je zajímavé jak se na tak malém území snoubí vysoké štíty hor s krásnými plážemi a čistým modrým mořem pod nimi. Lidé jsou zde přátelští, velmi snadno se s nimi domluvíte a ceny zboží a služeb jsou rovněž výhodné. I po několikáté návštěvě zde budete mít stále co objevovat.

Prohledat jednotlivé výrazy - Černá Hora: příjemná dovolená za málo peněz?

Černá , Hora: , příjemná , dovolená , za , málo , peněz? ,

Vyplavení bytu horor pro každého

Konečně malíř opouští po dvou dnech náš byt. Za dva dny po dřině po malová... více »

Nová služba za 24 hod? Máte jí už za 4 měsíce!

V srpnu tohoto roku, jsem chtěl dceři převést předplacenou kartu na paušál "... více »

Běžná cena? Další z triků obchodníků

Rozhodl jsem se koupit si kávovar. Takový nějaký lepší. Na Internetu to dnes nen... více »

Anketní otázka