Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Českému stavebnictví i průmyslu se daří

12.04.2008, 02:02   |   Petr Holas (www.iHned.cz)   |   komentářů (0)

Meziroční růst české průmyslové výroby byl v únoru nejvyšší od července 2007. Předčil tak očekávání trhu, který počítal se zpomalením růstu z lednových 9,1 procenta na rovných osm. Po očištění od vlivu počtu pracovních dnů činil růst 10,7 procenta. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad.

"Nicméně výhled českého průmyslu není zrovna růžový. Kvůli zpomalování evropské ekonomiky klesají zakázky ze zahraničí. Pokud se českých průmyslníkům nepodaří najít náhradní odbytiště na jiných trzích, produkce zpomalí," uvedla pro server iHNed.cz analytička Raiffeisenbank Helena Horská.

"Naše prognó;za počítá se zpomalením průmyslu z loňských 8,2 procenta na letošních sedm. V příštím roce díky rozjetí sériové výroby v nošovické automobilce očekáváme přírůstek okolo osmi procent a v roce 2010 růst až devítiprocentní ," nastínila budoucí vývoj Horská.

V porovnání s předchozím měsícem je produkce průmyslu vyšší o 1,2 procenta. Tržby z průmyslové činnosti vzrostly meziročně o 10,8 procenta, hodnota nových zakázek se pak zvýšila o 4,4 procenta. Průmyslová produkce rostla především díky výrobě dopravních prostředků a zařízení.

Na růstu produkce se dále podílela výroba elektrických a optických přístrojů a zařízení a výroba a opravy strojů a zařízení. Snížila se naopak výroba textilií, textilních a oděvních výrobků. Pokles zaznamenala i produkce v odvětví potravinářských výrobků a nápojů a tabákových výrobků.

Orientační hodnota v únoru povolených staveb se blíží třiceti miliardám korun

Meziroční nárůst stavební produkce po očištění od vlivu pracovních dní činil 10,3 procenta. Meziměsíčně se stavební produkce očištěná od sezó;nních vlivů zvýšila reálně o 2,4 procenta. Stavební úřady vydaly v únoru 8 608 stavebních povolení, což představuje meziroční nárůst o 5,5 procenta.

Orientační hodnota povolených staveb činila 29,3 miliardy korun, což představuje meziroční růst o 16,5 procenta. Vysoký meziroční nárůst zaznamenalo především inženýrské stavitelství. Jednalo se zejména o finančně nákladné nové stavby silnic a dálnic včetně jejich rekonstrukcí a modernizací.

Celý článek naleznete na portálu www.iHned.cz

http://ekonomika.ihned.cz/c1-23949680-ceskemu-stavebnictvi-i-prumyslu-se-dari

Prohledat jednotlivé výrazy - Českému stavebnictví i průmyslu se daří

Českému , stavebnictví , i , průmyslu , se , daří ,

Construct data. Jsem další jejich oběť

Před rokem nám přišel do firmy formulář. Vše vypadalo v pořádku, chtěli jen opra... více »

Dobře placení úředníci svou nečinností ohrožují naše životy

Když úředník poruší svou povinnost, což se děje docela často, je to smutné. Když... více »

Neskočte ČEZu na špek

ČEZ se snaží jako už několikrát v minulosti opět podvést své klienty. Nepřistupu... více »

Anketní otázka