Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

ČEZ proti krizi: Letos nezlevní, odloží platby propuštěným

17.02.2009, 12:14   |   Libor Akrman (ihned.cz)   |   komentářů (0)

Energetická společnost ČEZ se snaží vylepšit svou image, která se letos ještě zhoršila se zdražením o desetinu. Sice nezlevní, ale ti, kteří přijdou o práci a přihlásí se na úřad práce, nebudou muset platit třiměsíční zálohu. Zaplatí je pojišťovna, u níž se ČEZ pro tento případ pojistil.

"Je to pojištění pro všechny naše zákazníky, vztahuje se ale jen na ty s dobrou platební morálkou," řekl výkonný ředitel ČEZ Daniel Beneš. Pojištění bude platit pro ty, kdo přijdou o práci od března do konce roku.

Každý člověk bez práce by měl tímto způsobem dostat v průměru od ČEZ kolem čtyř tisíců korun. Podle ředitele společnosti Martina Romana, tak firma přijde řádově o stovky miliard korun. "Zlevňovat letos nehodláme, ani nemůžeme. Cena se stanovuje jednou zarok, což se již stalo," konstatoval Roman. Nižší ceny se podle něj projeví nejdříve v roce 2010.

Podniky budou mít posunuté zálohy, místa zachrání masivní investice

Zároveň na tiskové konferenci firma ČEZ oznámil, že chce rovněž dát o pět miliard korun víc na investice a malým podnikatelům dá šanci o třicet dnů si posunout splatnost záloh.

V letošním a příštím roce se kromě zvýšení investic do produkce elektřiny o 5 miliard korun, zvýší i investice do modernizace o 4 miliardy korun a do distribuční sítě o 1,1 miliardy korun.

Podle vedení společnosti tyto investice sníží provozní zisk za letošní rok, dopad bude v řádech stovek milionů korun. Investice do obnovy distribučních sítí podle firmy vytvoří nebo zachrání zhruba přes 5000 míst.

celý článek naleznete na serveru www.ihned.cz

http://ekonomika.ihned.cz/c1-34474730-cez-proti-krizi-letos-nezlevni-odlozi-platby-propustenym

Prohledat jednotlivé výrazy - ČEZ proti krizi: Letos nezlevní, odloží platby propuštěným

ČEZ , proti , krizi: , Letos , nezlevní, , odloží , platby , propuštěným ,

Construct data. Jsem další jejich oběť

Před rokem nám přišel do firmy formulář. Vše vypadalo v pořádku, chtěli jen opra... více »

Dobře placení úředníci svou nečinností ohrožují naše životy

Když úředník poruší svou povinnost, což se děje docela často, je to smutné. Když... více »

Neskočte ČEZu na špek

ČEZ se snaží jako už několikrát v minulosti opět podvést své klienty. Nepřistupu... více »

Anketní otázka