Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Chcete sázet, nakupovat a hrát si? Vše vám přinese vaše televize!

05.09.2008, 09:48   |   LaS   |   komentářů (1)

Spuštění digitálního vysílání v České republice se stává realitou. Chcete na svém přijímači ladit desítky programů? Chcete využívat množství služeb s tím spojených? Mnohem více zábavy? Můžete, ale nebude to zadarmo!

V současnosti stále funguje v České republice tzv. analogové vysílání. Provozovatel tak na každý program potřebuje vlastní signál. Tento způsob však má mnoho nedostatků, které známe z každodenního sledování televizních programů, zejména nedostatečnou kvalitu signálu, zejména v některých oblastech, nízký počet programů, nemožnost využívat jiných služeb atd. Možnosti digitálního vysílání se však netýkají pouze televizního vysílání, ale těšit se mohou i posluchači rozhlasu.

Dohady zda digitální vysílání ano či ne, už jsou v současnosti za námi. Přechod na digitální vysílání plánují, nebo už zkušebně zavádí, většina zemí EU a Česká republika k nim patří. Velkou výhodou a dobrou známkou pro Českou republiku je fakt, že v tomto segmentu drží krok s vyspělou Evropou a nijak za ní nezaostává. Což se v jiných případech tvrdit nedá.

Chcete digitální vysílání? Připlatíte si.

Pokrok se nedá zastavit, i když není zadarmo, a každého z nás bude něco stát. Tak i spuštění digitální vysílání budou muset zaplatit nejen provozovatelé tohoto vysílání, ale i my všichni, běžní páci a uživatelé. Náklady provozovatelů budou velmi vysoké a budou se blížit řádu miliard Kč. Na druhou stranu jim to přinese rozšíření nabídky nejrůznějších služeb pro jejich zákazníky a páky, sníží některé provozní náklady a následně se jim náklady vrátí v podobě vyšších příjmů a zisků. Vysílač digitálního vysílání totiž spotřebuje pouze desetinu spotřeby eletrické energie vysílače analogového a další. Také je to jen obchod.

Pro nás jednotlivé páky tyto náklady rozhodně tak vysoké nebudou. Do současných televizí bude třeba zabudovat zvláštní přístroj, který umožní příjem digitálního signálu. Toto zařízení se nazývá set-top box a v současnosti ho lze pořídit v cenách kolem 3 000,- Kč a ve střednědobém výhledu mají tyto ceny ještě klesat. Investice do možnosti přijímat digitální vysílání tak vyjde na zhruba třetinu ceny standardní televize. Jinou možností je pořízení televizoru schopného digitálního příjmu. Další náklady může znamenat předplatné některých programů, jejichž počet se velmi výrazně rozšíří.

Jaké výhody nám digitální vysílání přinese?

Výhody digitálního vysílání jsou zjevné a lidstvo tak udělá další krok ke zpohodlnění svého života. Po spuštění digitálního vysílání můžeme počítat s mnohem větší nabídkou programů než máme dnes. Počítá se s provozem 3 multiplexů (celek prostřednictvím kterého jsou společně šířeny programy). Každý multiplex může obsahovat až 6 televizních programů. Součástí multiplexu může být navíc množství rozhlasových programů a dalších služeb, které jsme si dříve nedokázali ani představit.

Velkou novinkou je využití možnosti nových interaktivních služeb prostřednictvím digitálního vysílání. Přímo ze svého křesla tak budeme moci prostřednictvím obrazovky prohlížet, mimo jiné, grafické teletexty, sázet na sportovní utkání, soutěžit, či elektronicky nakupovat. Po dlouhých letech tak opět uděláme velký krok směrem k vyspělému světu.

Výhody digitálního vysílání: 

- Kvalita vysílání bude výrazně vyšší a nebude podléhat vlivům počasí, kvalitě signálu.

- Vysoké možnosti nastavení kvality zvuku a obrazu

- Odstraní se vady obrazu

- Nižší nároky na přijímací antény

- Možnost nově užívat  grafického teletextu, sázení, her, elektronického obchodu a dalších služeb

Prohledat jednotlivé výrazy - Chcete sázet, nakupovat a hrát si? Vše vám přinese vaše televize!

Chcete , sázet, , nakupovat , a , hrát , si? , Vše , vám , přinese , vaše , televize! ,

Chcete sázet, nakupovat a hrát si? Vše vám přinese vaše televize!

Sázet jedině s jistou výhrou (surebets)

Pokud má někdo rozum, využije služeb http://www.betting4all.com či http://www.su...

Diskutovat

Vyplavení bytu horor pro každého

Konečně malíř opouští po dvou dnech náš byt. Za dva dny po dřině po malová... více »

Nová služba za 24 hod? Máte jí už za 4 měsíce!

V srpnu tohoto roku, jsem chtěl dceři převést předplacenou kartu na paušál "... více »

Běžná cena? Další z triků obchodníků

Rozhodl jsem se koupit si kávovar. Takový nějaký lepší. Na Internetu to dnes nen... více »

Anketní otázka