Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Co vše zahrnuje cestovní pojištění?

24.03.2008, 02:15   |   MiR   |   komentářů (1)

Než odcestujete do zahraničí, je nutné uzavřít smlouvu cestovního pojištění.  V České republice vám základní ošetření zaplatí pojišťovna, ale v zahraničí je tomu jinak. Lékařské ošetření byste si museli zaplatit ze svého a sice v nemalých částkách.

Dá se využít pojistky automaticky obsažené v platební kartě, běžného cestovního a úrazového pojištění, pojistek na rizikové sporty anebo speciálního pojištění v souvislosti se členstvím v některých sportovních svazech.

Co cestovní pojištění zahrnuje?

Diky tomuto pojištění za vás pojišťovna uhradí veškeré poplatky týkající se lékařského ošetření v zahraničí. Jedná se o úrazy, náhlé onemocnění, hospitalizace, léky, nezbytné převozy, léčení atd. Cestovní pojištění mnohdy zahrnuje i repatriaci, což je převoz těla či ostatků v případě úmrtí.

Cestovní pojištění lze rozšířit o doplňková připojištění, která si můžete dokoupit.

Jedná se o:

Cestovní úrazové pojišťění

Jde o pojištění úrazu pojištěného. Odškodnění úrazu se vyplácí v případě smrti úrazem nebo za jeho trvalé následky částkou dle rozsahu následků a odškodného po dobu léčení.

Cestovní pojištění odpovědnosti

Kryje výdaje spojené neúmyslného poškození jiného pojištěnce či jeho majetku v zahraničí. V případě, že musíte cestu do zahraničí zrušit, pojišťovna vám zaplatí 80-90% toho, co musíte zaplatit cestovní kanceláři za storno zájezdu.

Pojišťění ztráty a zpoždění zavazadel

Toto pojištění se týká především letecké dopravy, kdy dochází poměrně často ke ztrátě či poškození zavazadel. V případě zpoždění vašeho zavazadla vám pojišťovna proplatí nejdůležitější věci k pobytu, než se k vám zavazadlo dostane. V případě ztráty čí poškození je pojišťovna povinna uhradit vám celkovou škodu.

Prohledat jednotlivé výrazy - Co vše zahrnuje cestovní pojištění?

Co , vše , zahrnuje , cestovní , pojištění? ,

Co vše zahrnuje cestovní pojištění?

Nevědomost hříchů činí

Loni na přelomu Září a Října,jsme se zůčastnili dovolené v Černé Hoře. Shodou ok...

Diskutovat

Pozor na praktiky ČSOB. Stačí malá nepozornost!

Chtěl bych jen upozornit na situaci, která se mě stala letos  a může s... více »

Pojišťovací Kocourkov v Česku vládne

Jsem vdova. Můj manžel ještě když žil si platil životní pojištění. Přesněji řeče... více »

Pozor na pojišťovací agenty a jejich sliby

Dnes je mó;dní uzavírat pojištění na kdeco. Pojišťovací agenti vás dovedou při l... více »

Anketní otázka