Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Co způsobila Emma naší přenosové soustavě?

16.03.2008, 12:47   |   Lenka Čilová (www.levnaenergie.cz)   |   komentářů (0)

Orkán Emma, který způsobil na území České republiky mnoho škod, měl také vliv na dění v elektrické přenosové soustavě České republiky, která je provozovaná společností ČEPS. Přenosová soustava po celou dobu působení větru zůstala stabilní.

Přehled událostí:
V sobotu 1.3.2008 spadl strom na vedení V222 Přeštice – Vítkov. Vedení bylo opraveno a uvedeno zpětně do provozu tentýž den kolem 18 hodiny.
Kvůli dvěma zničeným stožárům bylo v sobotu vypnuto vedení V430 Hradec – Chrást.
Nedlouho po výpadku vedení V430 došlo k výpadku vedení V415 Čechy střed – Chodov, na kterém bylo zničeno šest stožárů.

V sobotu dopoledne bylo působením oboustranných automatických ochran vypnuto blokové vedení V052 z Temelína do rozvodny Kočín. V důsledku tohoto přerušení byl odstaven z provozu druhý blok jaderné elektrárny Temelín. Po kontrolní prohlídce, která nezjistila žádnou závadu, bylo vedení zapnuto a připraveno pro opětovné připojení druhého bloku do sítě.

Na vedení V453 Krasíkov – Neznášov došlo k třífázovému zkratu a působením oboustranných automatickcýh ochran k jeho vypnutí. Toto vedení bylo uvedeno do provozu v neděli v poledne. K dalšímu výpadku vedení působením automatických ochran došlo v sobotu v noci, kde na vedení V251 Sokolnice – Prosenice došlo k odtržení izolátoru. V neděli kolem 17 hod bylo toto vedení opět v provozu.

K dnešnímu dni (úterý 4.3.2008) je provoz přenosové soustavy bez omezení. Vzhledem k opravám na poničených stožárech zůstávají vedení V430 a V415 mimo provoz. Na vedení V430 proběhne definitivní oprava výměnou stožárů, předběžná doba opravy jsou 3 týdny. Z důvodu maximálního urychlení bude na vedení V415 vystavěna náhradní přenosová trasa (NPT) zhruba do 14 dnů. Definitivní oprava výměnou stožárů bude na tomto vedení trvat minimálně 7 týdnů. Náklady na opravy obou vedení jsou odhadovány ve výši několika desítek milionů.

 

Prohledat jednotlivé výrazy - Co způsobila Emma naší přenosové soustavě?

Co , způsobila , Emma , naší , přenosové , soustavě? ,

Construct data. Jsem další jejich oběť

Před rokem nám přišel do firmy formulář. Vše vypadalo v pořádku, chtěli jen opra... více »

Dobře placení úředníci svou nečinností ohrožují naše životy

Když úředník poruší svou povinnost, což se děje docela často, je to smutné. Když... více »

Neskočte ČEZu na špek

ČEZ se snaží jako už několikrát v minulosti opět podvést své klienty. Nepřistupu... více »

Anketní otázka