Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Dálniční známky definitivně končí: Víte kdy?

11.06.2009, 09:24   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (0)

Dálniční známky definitivně končí. Rozloučíme se tak s velmi přijatelnou formou zpoplatnění dálnic. Malý dopravci mohou čekat zvýšení nákladů. Řidiči osobních aut pocití technologický pokrok.

Od příštího roku končí dálniční známky pro auta do 3,5 tuny

Dálniční známky jako forma zpoplatnění skončí definitivně už v roce 2011. Dálniční známky pro automobily nad 3,5 tuny, tedy malé, drobné dopravce skončí už příští rok. Místo toho začnou provozovatelé těchto vozů platit mýtné, stejně jako těžší nákladní automobily.

Pro provozovatele automobilů nad 3,5 tuny to bude znamenat výrazné zvýšení nákladů. Stát si od opatření slibuje příliv až 200 milionů korun navíc do státní pokladny, resp. pokladny fondu dopravy.

Od roku 2011 končí dálniční známky definitivně

Dálniční známky pro osobní automobily končí v roce 2011. Tím se skončí historie dálničních známek v České republice. Místo dálničních známek si totiž řidiči pořídí tzv. elektronické viněty. Bude se jednat o jednoduché zařízení, které bude obsahovat informaci o zaplacení dálničního poplatku. Zaplacení tak bude možné kontrolovat již fungujícími mikrovlnými zařízeními na dálnicích. Každý hříšník tak bude moci být okamžitě a efektivně odhalen.

I v tomto případě by díky lepší kontrole mělo do státní pokladny přitéci více peněz.

Elektronické viněty mají přinést řidičům pohodlí

Výhodou používání elektronických vinět bude i jejich přenositelnost. Pro rodinu s dvěma automobily tak bude stačit i jedna viněta, kterou si budou moci řidiči mezi sebou půjčovat. Do jaké míry bude toto řešení praktické ukáže až budoucnost.

Doplnit kredit do viněty bude také velmi jednoduché. Bude to možné jak mobilním telefonem, tak u každé čerpací stanice či na poštách. Výhodou má být fakt, že zavedení elektronických vinět nemá zásadním způsobem zvýšit poplatek za používání dálnic. Do jejich definitivního zavedení však zbývá poměrně hodně času a do té doby může dojít k mnoha povolebním změnám.

Prohledat jednotlivé výrazy - Dálniční známky definitivně končí: Víte kdy?

Dálniční , známky , definitivně , končí: , Víte , kdy? ,

Vyplavení bytu horor pro každého

Konečně malíř opouští po dvou dnech náš byt. Za dva dny po dřině po malová... více »

Nová služba za 24 hod? Máte jí už za 4 měsíce!

V srpnu tohoto roku, jsem chtěl dceři převést předplacenou kartu na paušál "... více »

Běžná cena? Další z triků obchodníků

Rozhodl jsem se koupit si kávovar. Takový nějaký lepší. Na Internetu to dnes nen... více »

Anketní otázka