Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Daň z nemovitostí - jak na to?

11.06.2009, 10:59   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (0)

Daň z nemovitostí musí každý rok platit každý vlastník nemovitosti. Největší aktivitu však musí vyvinou vlastník, který nemovitost pořídil čerstvě.

Při pořízení nemovitosti je povinností nového vlastníka přihlásit se k dani z nemovitostí. Opomenutí této povinnosti má za  následek zbytečné sankce a penále ze strany finančního úřadu. Navíc existuje téměř stoprocentní jistota, že vaše pochybení finanční úřad dříve či později odhalí. Finanční úřady totiž dostávají přímou linkou smlouvy k převáděným nemovitostem, takže finanční úřad přesně ví, kdo kdy a jakou nemovitost nabyl.

Daň z nemovitosti není univerzální a často se liší. Každá obec a město si totiž stanovují vlastní koeficien pro výpočet daně od 1 do 5 násobku vypočtené základní hodnoty.

Je také rozdíl, zda je vaše nemovitost ve velkém městě či na malé vesnici. Na vesnici samozřejmě zaplatíte výrazně méně. Stejně tak záleží na typu nemovitosti. Určitě zaplatíte za metr čtvereční vesnického pozemku výrazně méně, než za metr bytu či domu.

Existují také rozdíly v sazbách mezi nemovitostmi určenými k bydlení a mezi nemovitostmi určené k podnikání.

________________________________________________________________________________________________________________________________

Máte zájem o právní pomoc a právní zastoupení v souvislosti s koupí či prodejem nemovitosti, tedy bytu, domu nebo pozemku či jiného právního problému? Kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslav Zeman, www.ProfiPravnik.cz

na mail: ProfiPravnik@gmail.com, nebo tel: 737 826 527

_________________________________________________________________________

Co je důležité pro výpočet daně z nemovitosti:

1) Místo kde se nemovitost nachází - obce stanovují koeficienty pro výpočet

2) O jaký druh nemovitosti se jedná - pozemky levnější, stavby dražší

3) K jakému účelu je nemovitost určena - zemědělské pozemky jsou výrazně levnější než stavební

Sazby se dozvíte jak na příslušném finančním úřadě, tak na internetových stránkách vaší obce, resp. u malých obcí zjistíte tuto informaci na vyžádání.

Přiznání k dani z nemovitosti musí nový vlastník podat nejpozději do 31. ledna následujícího roku. Zaplacena pak musí být do konce května.

Pokud jste vlastníkem nemovitosti delší dobu, pak víte, že vám chodí každý duben či začátkem května od finančního úřadu složenky k úhradě daně z nemovitostí a tudíž se kromě zaplacení nemusíte o nic starat.

Daň z nemovitostí je plně příjmem obce ve které se nemovitost nachází.

Prohledat jednotlivé výrazy - Daň z nemovitostí - jak na to?

Daň , z , nemovitostí , - , jak , na , to? ,

Na cizinecké policii se vesele kšeftuje s pořadovými lístky

Na cizinecké policii v Praze v Koněvovce se vesele kšeftuje s pořadovými čísly. ... více »

Reklamace? Zákazník nemá téměř žádná práva. Může jen čekat

Zákazník v Česku nemá téměř žádná práva. Hlavně ať zaplatí a pak ať na svůj výro... více »

Pošlete svůj příběh a vyhrajte hodnotné ceny a hlavně svou příležitost!

Portál www.mojepoplatky.cz vyhlašuje velkou soutěž o nejlepší a neužitečnější př... více »

Anketní otázka