Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Daňové přiznání mobilem? Může přijít již brzy!

04.03.2008, 08:05   |   MiR   |   komentářů (0)

Více než polovina, konkrétně 55 procent, podnikatelů a živnostníků by přivítala možnost podávat daňové přiznání prostřednictvím mobilního telefonu. Vyplývá to z březnového průzkumu společnosti Vodafone CR.

Zatím nefunguje, ale může

Tento způsob zatím nikde ve světě nefunguje, i když operátoři jsou na něj technicky připraveni, uvedl Filip Hrubý z Vodafonu na dnešním setkání s novináři. Prozatím je možné podat daňové přiznání osobně na finančním úřadě, poštou nebo využitím internetu spolu s elektronickým podpisem, který však vyjde na stovky korun.

Možnost podání daňového přiznání prostřednictvím mobilního telefonu by tak mohla být zajímavou a unikátní službou, která by zlepšila komfort především více zaměstnaných lidí, kterými jsou živnostníci, manažeři či obchodníci, kteří mají na vyřizování administrativních záležitostí kolem svého podnikání jen velmi málo času. Složitá administrativa jim navíc zejména v době pro podání daňových přiznání výrazně znepříjemňuje život.

Zavedení možnosti podání daňového přiznání přes mobil by tak uživatelům poskytlo další možnost, jak se rychle a příjemně zbavit svých povinností souvisejících s podáním a vyplňováním daňových přiznání.

O podání přiznání přes mobil je zájem

Zhruba čtvrtina podnikatelů by podání daňového přiznání přes mobil zkusila již nyní, přičemž většina by využila zjednodušený internetový formulář přístupný přes prohlížeč v mobilním telefonu. Podnikatel či kterýkoliv zaměstnanec by tak mohl podat daňové přiznání přímo ze zaměstnání na poslední chvíli a bez jakýchkoliv problémů.

Ve využití mobilního přístroje vidí zejména úsporu času a možnost dodržet termín pro podání přiznání. Poslední daňové přiznání podalo 78 procent lidí osobně, 12 procent poštou a pět procent přes internet. Lidé s finančními úřady v současnosti komunikují z 55 procent osobně, 27 procent telefonicky a 12 procent prostřednictvím internetu.

Lidé chtějí bezplatnou daňovou linku

Celkem 98 procent respondentů by uvítalo bezplatnou linku pro daňové poradenství. Kolem 90 procent respondentů považuje tuzemský daňový systém za byrokratický a tři čtvrtiny jej označují za nespravedlivý.

Problémem je, že bezplatná finanční linka by vedla ke zvýšenému zájmu o poradenství a stát by byl nucen posílit oddělení, která se této agendě věnují. Budoucí plány vlády, které spíše počítají se snižováním zaměstnanců, však rozvoji takové služby nepřejí.

Stávající daňové formuláře jsou podle 85 procent uživatelů příliš dlouhé a 76 procent dotázaných je považuje za nepřehledné. Je tak snadné se dopustit chyby, kterou finanční úřady v případě jejího odhalení tvrdě postihují. Jednou z priorit současné vlády má být i snaha o významné zjednodušení formulářů pro daňové přiznání i administrativy s ním spojené

Průzkum pro Vodafone provedla v březnu společnost United Interactive mezi 446 podnikateli a živnostníky.

Prohledat jednotlivé výrazy - Daňové přiznání mobilem? Může přijít již brzy!

Daňové , přiznání , mobilem? , Může , přijít , již , brzy! ,

Vyplavení bytu horor pro každého

Konečně malíř opouští po dvou dnech náš byt. Za dva dny po dřině po malová... více »

Nová služba za 24 hod? Máte jí už za 4 měsíce!

V srpnu tohoto roku, jsem chtěl dceři převést předplacenou kartu na paušál "... více »

Běžná cena? Další z triků obchodníků

Rozhodl jsem se koupit si kávovar. Takový nějaký lepší. Na Internetu to dnes nen... více »

Anketní otázka