Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Elektronické viněty příští rok nebudou: Dálniční známky zůstávají

23.10.2008, 08:19   |   LaS   |   komentářů (0)

Tolik opěvovaná služba motoristům příští rok nezačne platit. Zavedení elektronických vinět od příštího roku je nereálné. Přesto celý rok ministerstvo řidičům zavedení vinět, neboli elektronických čipů slibovalo. Elektronické čipy, které měly nahradit dálniční známky, a měly přinést řidičům výrazně vyšší komfort a možnosti tak ani od příštího roku nezačnou fungovat.

To vše přesto, že ministerstvo dopavy celý rok ujišťovalo, že vše nebude problém stihnout a že je vše připraveno. Službu měla stejně jako mýtný systém připravit a provozovat firma Kapsch.

Konec front a polepování oken

Výhody elektronických čipů byly zřejmé. Řidiči by totiž nemuseli stát na začátku roku fronty na čerpacích stanicích či poštách jen proto, aby si pořídili dálniční známku. Pouze by si nabyli kredit do viněty, stejně jako do mobilního telefonu a to třeba prostřednictvím internetu.

Jeden čip i poplatek na několik automobilů
Čip by byl navíc přenosný, takže by jeden čip moho člověk využít i na několik automobilů. Kvůli jedné jízdě za rok po dálnici by nebylo nutné draze kupovat dálniční známku, ale stačilo by si čip pouze zapůjčit a vystavit před přední sklo automobilu, podobně jako dnes dálniční známku.

Výrazné výhody i pro stát

Výhody byly zřejmé i pro stát. Stát by získal možnost kontrolovat zaplacení poplatku za dálnice prostřednictvím mýtných bran, stejně jako u kamionů. Navíc by ušetřil vysoké náklady, které musí každý rok vynakládat za tisk, přípravu a distribuci dálničních známek.

Sliby chyby. Nic z výše uvedeného se nestihne

Jak je vidět ministerstvo si s plněním slibů nedělá starosti a to přesto, že už od počátku bylo odborníky upozorňováno, že se termín nedá stihnout. To že je vše nereálné pochopilo ministerstvo dopravy až 2 měsíce před koncem roku. Opět bohužel pro občany.
ibovalo.

Prohledat jednotlivé výrazy - Elektronické viněty příští rok nebudou: Dálniční známky zůstávají

Elektronické , viněty , příští , rok , nebudou: , Dálniční , známky , zůstávají ,

Na cizinecké policii se vesele kšeftuje s pořadovými lístky

Na cizinecké policii v Praze v Koněvovce se vesele kšeftuje s pořadovými čísly. ... více »

Reklamace? Zákazník nemá téměř žádná práva. Může jen čekat

Zákazník v Česku nemá téměř žádná práva. Hlavně ať zaplatí a pak ať na svůj výro... více »

Pošlete svůj příběh a vyhrajte hodnotné ceny a hlavně svou příležitost!

Portál www.mojepoplatky.cz vyhlašuje velkou soutěž o nejlepší a neužitečnější př... více »

Anketní otázka