Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Havel zůstane na jednotce intenzivní péče nejméně týden

19.01.2009, 09:12   |   Petr Hloušek (novinky.cz)   |   komentářů (0)

"Lékařské konzilium konstatovalo, že zdravotní stav bývalého pana prezidenta se mírně zlepšil. I on říkal, že se cítí lépe. Dny, které ještě stráví na jednotce intenzivní péče, nebudou ale jen dva nebo tři. Bude to týden či deset dní, možná i déle," uvedl Holcát.

Dvaasedmdesátiletý Havel se v motolské nemocnici podrobil na ORL klinice drobné operaci, při níž mu lékaři odstranili zánětlivé ložisko z krku. I když zánět ustupuje, onemocnění bývalého prezidenta se vyvíjí kolísavě. Odborníci uvedli, že to bývá u chronických pacientů obvyklé.

Pooperační stav zkomplikovalo zahlenění části pravého plicního laloku. V pátek pak lékaři zjistili tekutinu v Havlově levé plíci. Po intenzivní rehabilitaci se podle nich situace zlepšila.

Havlův stav se zlepšuje jen pomalu

Podle Holcáta se exprezidentův stav k lepšímu mění jen velmi pomalu. V noci Havel jedenkrát rehabilitoval. Jinak ale spal klidně. V dýchání mu pomáhá speciální maska.

O Havlovu léčbu se stará lékařské konzilium, které tvoří více než desítka předních odborníků z různých lékařských oborů. Znovu se sejdou v pondělí odpoledne. Podle Holcáta nebude pravděpodobně již nutné, aby v příštím týdnu zasedali každý den. Užší konzilium se pak schází dvakrát denně. Lékaři na bývalého prezidenta dohlížejí stále a střídají se u něj.

Vedle klasické léčby bývalá hlava státu cvičí a rehabilituje. Postup se ani o víkendu nezměnil a terapie byla stejná jako v jiných dnech. Lékaři podle Holcáta jen změnili Havlovi část antibiotik. Medikamenty mu budou upravovat i v příštích dnech.

Havla v nemocnici navštěvuje jeho žena, která je mu po celou dobu pobytu v Motole nablízku. Přináší mu pravidelně také domácí stravu. Bývalý prezident nemá žádnou speciální dietu a dostává stejné jídlo jako ostatní pacienti, upřesnil šéf konzilia.

Bývalou hlavu státu navštívil v nemocnici před pár dny prezident Václav Klaus či premiér Mirek Topolánek (ODS). Od prvního dne do nemocnice přicházeli lidé z celé republiky, kteří chtěli exprezidenta vidět a popřát mu brzké uzdravení. Kvůli zajištění pacientova klidu i kvůli obavám z možné chřipkové epidemie vedení nemocnice zakázalo na oddělení návštěvy.

Celý článek naleznete na serveru www.novinky.cz

http://www.novinky.cz/clanek/159009-havel-zustane-na-jednotce-intenzivni-pece-nejmene-tyden.html

Prohledat jednotlivé výrazy - Havel zůstane na jednotce intenzivní péče nejméně týden

Havel , zůstane , na , jednotce , intenzivní , péče , nejméně , týden ,

Limit na poplatky za léky 5000 Kč je podvodem na pacientech!

Nevím jak kdo si prostudoval jak to je s finančním limitem u doplatků léčiv a u ... více »

Zloděj volá chyťte zloděje. Volby ani Lisabon možná nebudou

Potěšilo mě včerejší vystoupení předsedy ODS Mirka Topolánka, ale i dalších před... více »

Nechte si proplácet poplatky a nedejte se zastrašit

Jsem důchodkyně a tak si nechám každý měsíc těch 180 korun co na nich zaplatím o... více »

Anketní otázka