Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Hypotéku nebo nájem: Co je výhodnější?

16.12.2008, 11:48   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (3)

Rodina Janouškových má právě takový problém. Před 3 lety se přistěhovali z Olomouce do Prahy, kde si pronajali byt 1+1 na sídlišti. Ač se jedná o okrajovou část Prahy, vyšplhala se výše nájemného až na 11 000 korun, k tomu si musí Janouškovi platit elektřinu a další poplatky. Kurió;zní je, že svým vysokým nájmem splácejí hypotéku svému panu pronajímateli, který si byt koupil před 3 lety jako investici a bohatě se mu to vyplatilo.

Kolik budeme platit?

Otec Jaroslav pracuje jako hlavní účetní ve výrobní firmě, kde vydělává 38 tisíc korun hrubého, manželka Olga je v domácnosti, protože se stará o nový přírůstek do rodiny. Právě kvůli tomu si chtějí najít nové a větší bydlení.
Manželé mají nyní našetřeno 400 000 korun. Podle mnoha informací může u některých z bank získat hypoteční úvěr, na jehož splácení mu bude jeho plat bohatě dostačovat.
Rodina si po velmi krátkém hledání vyhlédla nový byt 2+1. Cena bytu je 2,5 milionu korun. Takže nyní stačí kontaktovat vybranou banku či stavební spořitelnu a vyřídit hypoteční úvěr. Pro zorientování na trhu je rozhodně dobře prohlédnout si několik nabídek.

Stejně jako nájem!

Čistý příjem manžela 30 500 Kč a navíc úspory 400 tisíc - to jsou vstupní finance, které mohou Janouškovi předložit finančním ústavům. Hypoteční úvěr potřebují na 2 100 000 Kč. Splátky byly rodině v bance vypočítány měsíčně na 10 900 Kč. Dluh bude rodina splácet 30 let.
Pokud příjmy manžela odpovídají 30 500 čistého, nemá žádné další půjčky a úvěry, neplatí výživné apod. a do banky donese  nutné doklady a nebudou žádné problémy s nemovitostí či smlouvou, pak má pan Jaroslav naději, že ve většině bank hypoteční úvěr s největší pravděpodobností získá a navíc za relativně příznivých podmínek.
Ze svého platu tak dá třetinu na své nové bydlení. S jistotou, že již nebude závislý na žádném pronajímateli. Navíc splátka úvěru i s úroky je prakticky totožná jako náklady na platbu nájemného.

________________________________________________________________________________________________________________________________

Máte zájem o právní pomoc a právní zastoupení v souvislosti s koupí či prodejem nemovitosti, tedy bytu, domu nebo pozemku či jiného právního problému? Kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslav Zeman, www.ProfiPravnik.cz

na mail: ProfiPravnik@gmail.com, nebo tel: 737 826 527

________________________________________________________________________________________________________________________________

Prohledat jednotlivé výrazy - Hypotéku nebo nájem: Co je výhodnější?

Hypotéku , nebo , nájem: , Co , je , výhodnější? ,

Hypotéku nebo nájem: Co je výhodnější?

nic,a to proto ze ...

Na Vasi otazku nelze odpovedet, a to vzhledem k vyvoji politicke situace je mnoh...

ale...

jasně,že mít vlastní bydlení je fajn,ale je tu několik  A L E :- přijdu o p...

poplatky za elektriku a spol

A poplatky za elektriku a atd cca 4 tisic. Cize najemne stalo 11 tisic a hypotek...

Diskutovat

Construct data. Jsem další jejich oběť

Před rokem nám přišel do firmy formulář. Vše vypadalo v pořádku, chtěli jen opra... více »

Dobře placení úředníci svou nečinností ohrožují naše životy

Když úředník poruší svou povinnost, což se děje docela často, je to smutné. Když... více »

Neskočte ČEZu na špek

ČEZ se snaží jako už několikrát v minulosti opět podvést své klienty. Nepřistupu... více »

Anketní otázka