Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Jak zaskočit banku roku 2009? Zeptat se!

11.11.2009, 15:20   |   redakce   |   komentářů (2)

 

„Ráda bych zjistila informace o převodu peněz z českého bankovního účtu na zahraniční. Kolik transakce stojí a dle jakých tabulek a zda vůbec se počítá procento poplatků za služby.“ Zaskočila mne odpověď pracovnice České spořitelny, banky roku 2009, „To bohužel nevím a zjistit se to nedá“.

Se svou otázkou jsem přišla do své banky České spořitelny. Pracovnice na přepážce ke mně byla velmi milá a vstřícná, ovšem odpovědět mi nedokázala. Poprosila mne, abych chvíli posečkala a odebrala se za svými kolegy pro radu.

Kamarádka, která žije v Londýně a druhá v USA, nám posílá za výhodné ceny značkové oblečení pro našeho dvouletého syna. Jen s placením musela vždy počkat do své návštěvy České republiky. Rozhodla jsem se požádat o radu svou banku.

Česká spořitelna získala v soutěži Fincentrum Banka roku 2009 titul Banka roku, v hlasování veřejnosti byla zvolena Nejdůvěryhodnější bankou roku, proto jsem byla přesvědčená o její péči o svého klienta. Doufala jsem v bezproblémové seznámení s poplatky a ostatními informacemi ohledně mého dotazu a dál čekala na pracovnici ČS.

„Je nám líto, vážená paní, ale ……“ Takto začal dlouhý monolog pracovnice ČS. Dověděla jsem se, že není jednoduché poslat peníze ze svého českého bankovního účtu na účet zahraniční, kde se peníze připíší v odpovídající měně daného státu. Vyplnění dlouhého dotazníku, ve kterém vypisuji snad i „číslo bot“, se nevyhnu a kolik zaplatím, prý, zjistím až ve výpise z bankovního účtu. Bylo mi řečeno, že peníze putují z jedné banky do druhé a do další, projdou několika bankami, než dorazí do cílené a od toho se odvíjí cena poplatků za transakci. Každá banka si účtuje jinou výši poplatku, který se liší dle výše posílané částky.

Poslední má otázka, na kterou jsem nečekala lepší odpověď, byla, zda je možné zjistit dle příslušných tabulek či kompetentní osoby, kolik vlastně zaplatím, když budu chtít poslat „XXX“ GBP/USD. Samotná paní za přepážkou by mi ráda poradila, ovšem ani v tomto případě mi nemohla pomoct, omluvila se a nabídla mi letáčky s různými výhodami České spořitelny.  Takže stále se řiďme pravidlem „Když něco nevíš, zeptej se!“

 

Prohledat jednotlivé výrazy - Jak zaskočit banku roku 2009? Zeptat se!

Jak , zaskočit , banku , roku , 2009? , Zeptat , se! ,

Jak zaskočit banku roku 2009? Zeptat se!

To se mi nějak nezdá

Protože pokud chcete poslat peníze ze svého účtu do zahraničí a není to Evropská...

Re: To se mi nějak nezdá

nooo, řekla bych, že je to 200.- + 1% z převáděné částky, ale min.220,- a max. 1...

Diskutovat

Vyplavení bytu horor pro každého

Konečně malíř opouští po dvou dnech náš byt. Za dva dny po dřině po malová... více »

Nová služba za 24 hod? Máte jí už za 4 měsíce!

V srpnu tohoto roku, jsem chtěl dceři převést předplacenou kartu na paušál "... více »

Běžná cena? Další z triků obchodníků

Rozhodl jsem se koupit si kávovar. Takový nějaký lepší. Na Internetu to dnes nen... více »

Anketní otázka