Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Jezdíte na černo? Připravte si pořádnou sumu peněz nebo začněte trénovat běh!

11.03.2012, 23:17   |   Ivana Hunkařová   |   komentářů (0)

Mezi změny, které nám přinesl rok 2012, patří i zdražení jízdného v mnoha větších městech ČR.

 

Jízdné stoupá do nebeských výšin

Snad nejkritičtější zdražení zaznamenalo město Brno. Co naplat, že se brněnští obyvatelé odvolávali. Brněnský komfort v dopravních prostředcích se zdaleka nevyrovná pražskému, třebaže ceny jsou si téměř rovny! Nic nepomohly sepsané petice ani varování, že Brno čekají ulice zacpané auty, smogový vzduch a poloprázdné tramvaje. Radní si svou myšlenku vymluvit nenechali. Naopak. Prý se bude ještě zdražovat!

Za všechno může DPH

Zdražování jízdného brněnští radní odůvodňují jasně. Změna sazby DPH nutí zvyšovat ceny všude! Tedy i v dopravních podnicích. Mimo to, nafta je také dražší, čehož si nešlo nevšimnout. I elektřina podražila. Jednoduše řečeno – lidé budou platit a platit. Co je tady k pení? To, že se zdražení cen za hromadnou dopravu pro brněnské občany nachází už na hranici únosnosti, je vedlejší. Brněnské radní neobměkčily ani alarmující zprávy Jakuba Houšky z občanského sdružení Arbesova. Podle něj se Brno už v roce 2011 zařadilo mezi první města, která porušují evropské směrnice o znečištěném ovzduší. Jaké to bude mít pokračování teď?

Jízda na černo vyhrává

Není pu, že mnozí lidé danou situaci řeší po svém. Jízdou na černo. Pokud však hazardéra chytne revizor, prodělá na tom mnohonásobně. Buď zaplatí pokutu hned na místě, nebo se může začít obávat exekuce. Ta však nepřijde hned. Čas běží a hazardér může nabít falešného pocitu klidu, že vše šlo do ztracena. Tento klid před bouří může trvat i pět, deset či dvanáct let! Pak na dveře zabouchá exekuční firma.

Kup si jízdenku nebo přijdeš o byt!

Za nezaplacenou jízdenku z minulosti může hrozit i zabavení bytu nebo srážky z platu! Některé úřady si totiž nalezení dlužníků velmi zjednodušují. Jaksi opominou intermezzo, ve kterém by dlužníka na zaplacení pokuty měli několikrát upozornit, ale případ rovnou po pár letech střelí exekuční společnosti. A to nemluvíme o tom, že 20 Kč za deseti minutovou jízdu v dopravním prostředku může narůst na několik desítek tisíc! Jak se proti tomuhle bránit? Jednoduše. Buď zdražování přijměte jako fakt a poctivě plaťte jízdné, nebo začněte trénovat běh. A v případě, že vás „chytí“, vezměte nohy na ramena.

Prohledat jednotlivé výrazy - Jezdíte na černo? Připravte si pořádnou sumu peněz nebo začněte trénovat běh!

Jezdíte , na , černo? , Připravte , si , pořádnou , sumu , peněz , nebo , začněte , trénovat , běh! ,

Construct data. Jsem další jejich oběť

Před rokem nám přišel do firmy formulář. Vše vypadalo v pořádku, chtěli jen opra... více »

Dobře placení úředníci svou nečinností ohrožují naše životy

Když úředník poruší svou povinnost, což se děje docela často, je to smutné. Když... více »

Neskočte ČEZu na špek

ČEZ se snaží jako už několikrát v minulosti opět podvést své klienty. Nepřistupu... více »

Anketní otázka