Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Julínkovy zákony: Malé koaliční strany navrhují odklad

07.04.2008, 08:44   |   Kateřina Eliášová (Aktualne.cz)   |   komentářů (0)

Už ve středu má vládat jednat o zdravotní reformě z pera ministra za ODS Tomáše Julínka. Projednávání už přitom dvakrát odložila, vymohli si to lidovci a zelení.

A ve středu čeká balík sedmi refomních zákonů zřejmě to samé.

"Budeme navrhovat, aby se projednávání zákonů odložilo až na dobu, kdy se s nimi seznámí speciální zdravotní koaliční komise," potvrdila Aktuálně.cz šéfka zeleného klubu Kateřina Jacques i předseda lidovců Jiří Čunek.

Příští týden se k tématu zdravotnictví měla sejít K9, tedy předsedové koaličních stran a jejich zástupci plus šéfové klubů. Zatím není jisté, zdali se schůzka uskuteční.

"K9 se může sejít příští týden, jde o to, kdy se stihne sejít koaliční komise, která se zdravotnictvím zabývá, a kde je nezbytné, aby se zákony probraly. Teprve pak o nich mohou jednat špičky koalice a poté vláda," upřesnil Jiří Čunek.

Koaliční komise vznikla právě proto, aby se zabývala věcnými návrhy zákonů, ale také vyhodnocením poplatků. Zatím se sešla jen jednou a Julínkovy zákony ještě experti skupiny neviděli.

Zelení: Chceme neziskové organizace

V sobotu se Julínkova reforma pilně projednávala  na republikové radě Strany zelených. Ta přijala k tématu hned několik usnesení.

Předně zelení požadují, aby byl vypracován a předložen zákon o neziskových organizacích. Právě v ty by se podle zelených mohly transformovat některá zdravotnická zařízení a také pojišťovny.

Julínek ale navrhuje převod na akciové společnosti, to se nelíbí ani zeleným, ani lidovcům.

V klubu KDU-ČSL není ovšem shoda na tom, aby se zákony ve středu na vládě neprojednávaly. Například šéf klubu lidovců Pavel Severa navrhoval, aby se ve středu přijaly věcné záměry zákonů a pak se začalo pracovat na detailech v rámci paragrafovaného znění.

Celý článek naleznete na portálu www.aktualne.cz

http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=601668&tro5222_1_0

Prohledat jednotlivé výrazy - Julínkovy zákony: Malé koaliční strany navrhují odklad

Julínkovy , zákony: , Malé , koaliční , strany , navrhují , odklad ,

Limit na poplatky za léky 5000 Kč je podvodem na pacientech!

Nevím jak kdo si prostudoval jak to je s finančním limitem u doplatků léčiv a u ... více »

Zloděj volá chyťte zloděje. Volby ani Lisabon možná nebudou

Potěšilo mě včerejší vystoupení předsedy ODS Mirka Topolánka, ale i dalších před... více »

Nechte si proplácet poplatky a nedejte se zastrašit

Jsem důchodkyně a tak si nechám každý měsíc těch 180 korun co na nich zaplatím o... více »

Anketní otázka