Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Kabelová konkurence UPC začíná ožívat

02.07.2008, 19:34   |   Jan Beránek (ihned.cz)   |   komentářů (0)

Nejvýraznější nástup předvedla investiční skupina BKS Capital Partner, která jen za poslední tři měsíce skoupila šest menších regionálních kabelových operátorů. Díky tomu dnes pokrývá čtyřiadvacet českých měst a má kolem 28 tisíc zákazníků. Do osmnácti měsíců však chtějí investoři pokořit hranici stovky tisíc klientů.

BKS investovala do nákupu firem a jejich spojení pod jednu značku Nej-TV 75 milionů korun . Při financování nákupu jí pomáhala firma orientující se na rizikový kapitál - 3TS Capital Partners. Skupina získala v březnu kabelové televize a provozovatele internetu Telto, HBTV a Amos a v květnu Sater, RTV-5, KTVM.

"Kabelové sítě musí projít proměnou, aby mohly poskytovat internetové připojení za nižší cenu a digitální televizní programy. To vyžaduje rozsáhlé investice do sítí, technologie a konsolidaci trhu," řekl generální ředitel BKS Capital Partners Nicolas Boissin.

Boissin má zkušenosti s proměnou a prodejem jedné z největších kabelových televizí v Polsku s více než 250 tisíci předplatiteli. Dalšími členy vedení BKS jsou bývalý náměstek ministra dopravy Ivan Laška a bývalý generální ředitel společnosti GTS v Česku a na Slovensku Jan Dašovský.

Druhým výraznějším konkurentem je kabelová dvojka F.C.A. s přibližně čtyřiceti tisíci zákazníků. Operátora v březnu koupila od německého podnikatele Hanse Theodora Stritzla firma Culio Consulting. Firma má zatím jen analogovou síť, a tak nemůže nabízet digitální televizi nebo internet.

To by se ale mohlo s novým majitelem změnit. Podle informací serveru Digizone.cz se totiž spřízněný fond Argus, jehož zástupce Daniel Zach figuruje v představenstvu F.C.A., zajímá o koupi dalších menších kabelových společností, především v západní části České republiky. Konkrétně by mělo jít o Kabelovou televizi Kadaň a Kabelovou televizi Klášterec nad Ohří, které provozují tamní městské úřady.

 

UPC válčí s Telefó;nikou

UPC ale i přes slučování menších firem zatím drží svou pozici neochvějně. A neustále posiluje. Naposledy koupilo v únoru Kabelovou televizi Karviná. "Rozhlížíme se po trhu a hledáme zajímavou nabídku," říká mluvčí operátora František Malina.

I tak jsou v současné době jeho kabelové sítě v dosahu 1,26 milionu domácností v 370 lokalitách. Služby UPC využívalo na konci března více než jeden milion zákazníků. Z toho si dvě třetiny předplácí televizní služby.

Výrazně ale roste zájem o telefonování přes kabelovou síť. Za dva roky od zavedení služby telefonování přes kabelové rozvody pro tuto službu 100 tisíc zákazníků.

"Volání v síti UPC, ale i některé hovory v tuzemsku a do zahraničí, jsou pro zákazníka UPC výhodnější než hovory u řady mobilních operátorů a provozovatelů pevných linek," vysvětluje úspěch služby generální ředitel UPC Václav Bartoň. Konkurenční Telefó;nice O2 totiž za stejnou dobu klesl počet pevných linek o více než osminásobek - pod dva miliony. Naopak ale roste zájem o televizi po pevné lince O2 TV, kterou už doma zapojilo přes sto tisíc zákazníků.

 

Kdo bojuje o vládu nad "kabelem"

- UPC - má v současné době více než jeden milion zákazníků. Televizi si předplácí celkem 687 tisíc domácností, vysokorychlostní internet 268 tisíc zákazníků a telefonní služby přes 91 tisíc zákazníků. Poté, co se sloučila s tuzemskou dvojkou Karnevalem, postupně kupuje menší operátory.

- Nej-TV - za nově vzniklou Nej-TV stojí investorská skupina BKS Capital Partners. V současnosti pokrývá 24 měst a má 28 tisíc předplatitelů. Během osmnácti měsíců chce dosáhnout hranice stovky tisíc předplatitelů. Síť vznikla skoupením šesti regionálních kabelových operátorů.

- F.C.A. - drží se na druhém místě s 48 tisíci zákazníků. S nástupem nového majitele se ale počítá s přechodem na digitální síť, aby mohla firma nabízet také internet a digitální vysílání. Nejsou vyloučeny ani nákupy menších kabelových operátorů.

Celý článek naleznete na portálu www.ihned.cz

http://digiweb.ihned.cz/c1-25811930-kabelova-konkurence-upc-zacina-ozivat

Prohledat jednotlivé výrazy - Kabelová konkurence UPC začíná ožívat

Kabelová , konkurence , UPC , začíná , ožívat ,

Vyplavení bytu horor pro každého

Konečně malíř opouští po dvou dnech náš byt. Za dva dny po dřině po malová... více »

Nová služba za 24 hod? Máte jí už za 4 měsíce!

V srpnu tohoto roku, jsem chtěl dceři převést předplacenou kartu na paušál "... více »

Běžná cena? Další z triků obchodníků

Rozhodl jsem se koupit si kávovar. Takový nějaký lepší. Na Internetu to dnes nen... více »

Anketní otázka