Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Kalouskův daňový superúřad: Konec daňovým únikům?

04.11.2008, 08:32   |   LaS   |   komentářů (1)

Vznika daňového superúřadu schválila vláda. Hlavní výhodou je dle vlády zásadní zjednodušení placení a přiznávání daní. Hlavní smysl je však úplně někde jinde.

Je pravda, že jedním úřadem se může usnadnit podávání daňových a jiných odvodových přiznání, stejně jako jejich placení. Lidé totiž nebudou muset tak jako dnes obíhat až 3 místa, jako nyní, ale pouze jedno, kde vyřídí vše dohromady.

V současné době totiž musí občané nejen podat daňové přiznání na finančním úřadě, ale také na správě sociálního zabezpečení a své zdravotní pojišťovně. Na každém úřadě také musí stále vyplňovat nové formuláře a odvody hradit na rozdílné účty.

Od roku 2011 by s tím vším měl být konec. Důležité však je, jak ke změnám vláda přistoupí. Vznikem jednoho superúřadu se současným přístupem úředníků totiž nemusí vést k tak zásadnímu zjednodušení jak je slibováno. Formuláře totiž mohou zůstat, akorát je budeme odevzdávat na jednom místě a nové povinnosti mohou přijít.

Co je však nejdůležitějším záměrem státu? Zabránit daňovým únikům a lepší kontrola. V současné době je totiž výběr roztříštěn a neumožňuje stálou průběžnou kontrolu všech odvodových povinností. Každý z úřadů totiž provádí kontrolu sám, v jiných termínech a je v podstatě nemožné tyto kontroly sladit a zaměřit na konkrétní osoby.

Sloučením úřadů tak nebude problém, aby po uhrazení daní, mohl správce zkontrolovat, zda občan odvedl i sociální pojištění ve správné výši, stejně jako zdravotní pojištění. Občané se tak i těmto povinnostem v budoucnu jen těžko vyhnou.

Prohledat jednotlivé výrazy - Kalouskův daňový superúřad: Konec daňovým únikům?

Kalouskův , daňový , superúřad: , Konec , daňovým , únikům? ,

Kalouskův daňový superúřad: Konec daňovým únikům?

maji asi smysl pro humor....

ano, lze jen souhlasit, ze sjednocenim uradu lze zabranit unikum dani, ale jen v...

Diskutovat

Na cizinecké policii se vesele kšeftuje s pořadovými lístky

Na cizinecké policii v Praze v Koněvovce se vesele kšeftuje s pořadovými čísly. ... více »

Reklamace? Zákazník nemá téměř žádná práva. Může jen čekat

Zákazník v Česku nemá téměř žádná práva. Hlavně ať zaplatí a pak ať na svůj výro... více »

Pošlete svůj příběh a vyhrajte hodnotné ceny a hlavně svou příležitost!

Portál www.mojepoplatky.cz vyhlašuje velkou soutěž o nejlepší a neužitečnější př... více »

Anketní otázka