Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Katastrofa na městském úřadu: Své peníze jsem dodnes nedostala!

27.07.2008, 02:21   |   Mater   |   komentářů (3)

Jako studentka denního studia na střední škole, jsem po porodu svého syna pobírala peněžitou pomoc v mateřství od své školy. 12. února 2008 mi PPM končila a rodičovský příspěvek mi měl být hrazen Úřadem práce.

Donesla jsem na úřad náležité doklady a potvrzení ze školy o vyplácené PPM, které byly důležité pro následné doplacení částky od 12.2. do 29.2. 2008. Na daná potvrzení byla tisknutá razítka a já dostala doklad o předání dokumentů.

Paní úřednice mi sdělila, že peníze mi budou vyplaceny v druhém výplatním termínu „tohoto“ měsíce, což bylo krátce po 20.2.2008. Nedělala jsem si starosti až do té doby, než jsem na svém bankovním účtu peníze nenašla a musela si na živobytí půjčit.

Od školy jsem daný měsíc dostala cca 3.300,- Kč a vzhledem k tomu, že jsem samoživitelka, byly to veškeré peníze, které jsem měla do rozpočtu pro sebe a svého tehdy pětiměsíčního syna, plus přídavek na dítě 500,- Kč, sociální příplatek 700,- Kč a alimenty 1.200,-Kč.

Nevěděla jsem si rady se zaplacením nájmu bytu (5.000,-Kč), potíže s nákupy, vždyť jen za plenky utratím 1.200,- Kč/měsíc a kde je sunar, ovoce, přesnídávky aj., a to už vůbec nemluvím o oblečení na dítě a potřeby a jídlo pro sebe samou.

Nezbývalo nic jiného, než se vydat znovu na Úřad práce a zeptat se, co se s našimi penězi stalo.

Po dlouhé debatě s řadou pracovnic, každá ví jen část toho, co ke své práci potřebují, „ale jinak nic proti nim“, se zjistilo, že jedna z nich špatně zaznamenala do počítače mé doložené formuláře a potvrzení, a tak počítač nerozpoznal, že za dané období nebyly vyplacené žádné peníze.

Všichni se mi omlouvali s uklidněním, že příští výplaty se nic podobného nestane a částka 4.300,-Kč mi bude poslána na účet. Myslela jsem si, že už bude vše v pořádku a peníze přijdou bez problému.

Překvapivě se tak nestalo a já měla stále dluh, který jsem měla zaplatit, ale bohužel jsem neměla z čeho. Čekala jsem na druhé výplatní období a opět zbytečně. Na úřad jsem se proto vydala znovu a na puntík stejně jsem absolvovala tytéž  rozhovory, vysvětlení a omluvy, jak tomu bylo v březnu..

Je červen a nedoplatek rodičovského příspěvku na své dítě nemám. Svůj dluh za únor, jsem zaplatila splátkami z peněz na další měsíce, což nám do rozpočtu opět zasáhlo a museli jsme se hodně uskromnit.

Zjistila jsem si telefon přímo na pracovnici, se kterou jsem svůj problém řešila tolikrát, že si mě snad bude pamatovat do konce života, a znovu to s ní probrala, už po první větě, mě poznala, znovu se omluvila, že některá z pracovnic zapomněla zadat příkaz k úhradě a že ona sama si dohlédne na to, aby mi tento měsíc peníze byly vyplaceny.

Nevěřila jsem už vůbec ničemu, a tak jsem očekávala, že se znovu něco pokazí a bude další a další vypravování pohádek „Tisíců peněz a jedné z úřednic“. Dnes jsem v poštovní schránce našla dopis z ÚP, kde mi sdělují, že nedoplatek  bude vyplacen nejpozději v červenci tohoto roku.

Tak už snad konečně své peníze dostaneme, že to byla ale doba?!


TIP

PRO VÁS

  • STANTE SE NAŠIMI AMATÉRSKÝMI REDAKTORY!!
  • Napište nám svůj příběh či stížnost! Klikněte ZDE!
  • Pomůžete tak v boji proti nespravedlnosti

T I P

PRO VÁS

  • NEJROZSÁHLEJŠÍ ŽIVOTNÍ SITUACE POPLATKŮ!!
  • Hledejte v seznamu poplatků! Klikněte ZDE!
  • Pro každý poplatek si vyhledejte vlastní životní situaci

Prohledat jednotlivé výrazy - Katastrofa na městském úřadu: Své peníze jsem dodnes nedostala!

Katastrofa , na , městském , úřadu: , Své , peníze , jsem , dodnes , nedostala! ,

Katastrofa na městském úřadu: Své peníze jsem dodnes nedostala!

Fakt nechápu, proč Vám nedali poukázku na pokladnu a nevyplatili to hotově

z pokladny, když cikánům to jinak než hotově nevyplácí. Přeci nidko nechce, aby ...

JDE TO,IKDYZ MUSITE VYSE

Potvrzuji timto, ze situace na uradech je mnohde slozita, a ze dusledky nesou po...

Ale tam je možnost ti to dát z pokladny!!!!!!!!!

Mne jednou taky neposlaly peníze a když nemáš, chybí každá koruna. Pani na úřadě...

Diskutovat

Na cizinecké policii se vesele kšeftuje s pořadovými lístky

Na cizinecké policii v Praze v Koněvovce se vesele kšeftuje s pořadovými čísly. ... více »

Reklamace? Zákazník nemá téměř žádná práva. Může jen čekat

Zákazník v Česku nemá téměř žádná práva. Hlavně ať zaplatí a pak ať na svůj výro... více »

Pošlete svůj příběh a vyhrajte hodnotné ceny a hlavně svou příležitost!

Portál www.mojepoplatky.cz vyhlašuje velkou soutěž o nejlepší a neužitečnější př... více »

Anketní otázka