Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Každý Čech dluží téměř sto tisíc korun. Kvůli státu

16.06.2009, 17:29   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (1)

Každý Čech dluží kvůli státu téměř sto tisíc korun. Je to díky rekordní výši státního dluhu, který vystoupal na magických bilion korun. Pro lepší představu celková dlužná částka vyjádřena v číslech vypadá takto: 1 000 000 000 000.

Už nyní dluží každý z náš přímo sám za sebe v průměru 89 000 korun. Jedná se o částku kterou dlužíme na hypotékách, úvěrů ze stavebního spoření či na spotřebitelských půjčkáckách. I tato částka každoročně roste.

K uvedené částce můžeme připočítat dalších 96 000 korun, které dluží každý z nás díky státnímu zadlužování. Je pravda, že tato částka nás tolik netíží, protože nás nezatěžuje každý měsíc pravidelnými splátkami, a ani nám kvůli ní nehrozí exekuce. Nicméně na státní zadlužení doplácíme zprostředkovaně.

Jen na úrocích ze státního dluhu platí stát z rozpočtu každý rok téměř 53 miliard korun. Pro představu tato částka představuje celoroční rozpočet ministerstva obrany. Tedy platy pro 32 tisíc zaměstnanců resortu, nákup techniky, provozních výdajů apod.

Tato částka rovněž představuje čtvrtinu nákladů na celé české zdravotnictví, či polovinu výdajů na celé české školství. Stejně vysoká částka také představuje roční výdaje na stavbu dálnic v ČR.

Právě díky zadlužení na kterém se bohužel každý z nás podílíme, nemůže stát platit takové věci a takové investice ze kterých by měli všichni občané prospěch. Na dluh státu tak nedoplácíme pravidelnými několikatisícovými částkami, ale rozbitými silnicemi, zakonzervovanými stavbami dálnic, problémy ve zdravotnictví, a vůbec vyšším zdaněním.

Negativní zprávou je fakt, že v příštích letech se tento stav místo zlepšení bude výrazně zhoršovat. Deficit státního rozpočtu má činit rekordních 170 miliard korun příští rok či 160 miliard korun o rok později. Pro občany České republiky to znamená, že dluh na každého občana stoupne v budoucích letech výrazně nad sto tisíc korun.

Prohledat jednotlivé výrazy - Každý Čech dluží téměř sto tisíc korun. Kvůli státu

Každý , Čech , dluží , téměř , sto , tisíc , korun. , Kvůli , státu ,

Každý Čech dluží téměř sto tisíc korun. Kvůli státu

kdo a kdy je zaplati?

bohuzel je pravda,ze je stat obrovsky zadluzen,nutne je vsak posoudit, nac a pro...

Diskutovat

Vyplavení bytu horor pro každého

Konečně malíř opouští po dvou dnech náš byt. Za dva dny po dřině po malová... více »

Nová služba za 24 hod? Máte jí už za 4 měsíce!

V srpnu tohoto roku, jsem chtěl dceři převést předplacenou kartu na paušál "... více »

Běžná cena? Další z triků obchodníků

Rozhodl jsem se koupit si kávovar. Takový nějaký lepší. Na Internetu to dnes nen... více »

Anketní otázka