Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Koalice si plácla s Jakubkovou a Zubovou na poplatcích

28.01.2009, 09:31   |   Eva Benešová (Aktualne.cz)   |   komentářů (0)

Děti do 18 let budou osvobozeny od poplatků u lékaře a navíc se jim - společně s lidmi nad 65 let - sníží ochranný limit z pěti na 2,5 tisíce korun.

Právě na tom se den před klíčovým jednáním o budoucnosti regulačních poplatků dohodli nová ministryně zdravotnictví Daniele Filipiová, zástupci koalice a rebelující poslankyně Věra Jakubková a Olga Zubová (SZ).

Dohodu potvrdil i šéf poslanců ODS Petr Tluchoř. "Předpokládám, že tato úprava zazní jako pozměňovací návrh na zítřejším jednání senátu. A věřím, že každý rozumný kompromis projde i Poslaneckou sněmovnou," uvedl.

"Dohodu v pozdních odpoledních hodinách potvrdil předseda vlády Mirek Topolánek," stojí v tiskovém prohlášení, které odpoledne rozeslaly poslankyně médiím.

Senát chce rušit poplatky jen u dětí do 15 let

Ještě odpoledne přitom ze senátního klubu ODS zaznělo, že změna bude provedena podle návrhu senátního zdravotního výboru. Ten měl od plateb v ordinacích osvobodit děti do 15 let, mladistvým do 18 let a lidem nad 65 let pak měl být snížen ochranný limit na 3000 kourn.

Senátní výbor také rovněž počítá se zrušením poplatku za položku na receptu u těch léků, kde je doplatek vyšší, než 30 korun.

Zákonodárcí horní sněmovny parlamentu se ve středu pokusí zvrátit prosincové rozhodnutí poslanců. Opozice vedená ČSSD tehdy - společně s několika nespokojenými poslanci koalice - uštědřila tehdejšímu ministru zdravotnictví Tomáši Julínkovi políček, když prosadila úplné zrušení poplatků.

"Chtěl bych poděkovat poslancům, že vyslyšeli hlas lidu," prohlásil tehdy stínový ministr zdravotnictví a hejtman Středočeského kraje David Rath.

Kraje vedené ČSSD navíc rozhodly, že se nebude platit v krajských nemocnicích. Proti tomu se ale zvedla vlna odporu mezi zdravotníky. Především ti soukromí tvrdí, že je to poškodí.

Julínek skončil ve funkci ministra minulý pátek. Vystřídala ho právě Filipiová.

Celý článek naleznete na serveru www.aktualne.cz

http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=628152

Prohledat jednotlivé výrazy - Koalice si plácla s Jakubkovou a Zubovou na poplatcích

Koalice , si , plácla , s , Jakubkovou , a , Zubovou , na , poplatcích ,

Limit na poplatky za léky 5000 Kč je podvodem na pacientech!

Nevím jak kdo si prostudoval jak to je s finančním limitem u doplatků léčiv a u ... více »

Zloděj volá chyťte zloděje. Volby ani Lisabon možná nebudou

Potěšilo mě včerejší vystoupení předsedy ODS Mirka Topolánka, ale i dalších před... více »

Nechte si proplácet poplatky a nedejte se zastrašit

Jsem důchodkyně a tak si nechám každý měsíc těch 180 korun co na nich zaplatím o... více »

Anketní otázka