Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Kontrola simulantů: Skvělý job

19.01.2009, 08:55   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (0)

Od začátku letošního roku platí prvních 14 dní nemocným zaměstnavatel náhradu mzdy. První tři dny nejsou navíc placeny vůbec. Podnikatelé tak dostali možnosti, jak své nemocné zaměstnance kontrolovat.

Nemocné chtějí kontrolovat agentury

Této příležitosti se chopily soukromé firmy, které okamžitě začaly podnikům nabízet službu kontroly léčebného režimu zaměstnanců. Tyto firmy z velké většiny pocházejí z personálních či deteknivních agentur a podobnou službu jich nabízí více než 20.

Zaměstnavatel si tak může najmout specializovanou agenturu, která bude buď jednorázově, nebo soustavně za paušální platby kontrolovat jak zaměstnanci marodí a zda se v době nemoci skutečně nacházejí na místě, kde mají v době nemoci být.

Ceny až 550 korun za jednu kontrolu

Ceny za službu představují částky od 290 do 550 korun za kontrolu jednoho zaměstnance. Některé agentury nabízejí i časové financování, které činí nejčastěji 250 korun za hodinu.

Jeden z majitelů agentury, která bude nemocné kontrolovat k tomu říká: "Od počátku roku využilo našich služeb již několik desítek klientů. Mnohem více jich však zatím vyčkává, jaké budou výsledky a jejich finanční situace v době krize."

Simulantství se už nemusí vyplatit

Agentury obejdou na žádost zaměstnanvatele zaměstnance které mu označí a u nichž je současně podezření na simulantství, nebo zkontroluje všechny zaměstnance, kteří se v dané době nacházejí na nemocenské.

Lidé z agentury přijedou na místo, zazvoní na zvonek, zaklepou na dveře v několika minutových intervalech, pokusí se dovolat na mobilní telefon. Pokud není žádná reakce, udělají to samé po 15 minutách znovu. O kontrole sepíší protokol a výsledky předají zaměstnavateli, který je najal.

Zaměstnanci podniků, kteří do budoucna služeb agentur využijí budou mít velmi ztížené simulantství.

Prohledat jednotlivé výrazy - Kontrola simulantů: Skvělý job

Kontrola , simulantů: , Skvělý , job ,

Limit na poplatky za léky 5000 Kč je podvodem na pacientech!

Nevím jak kdo si prostudoval jak to je s finančním limitem u doplatků léčiv a u ... více »

Zloděj volá chyťte zloděje. Volby ani Lisabon možná nebudou

Potěšilo mě včerejší vystoupení předsedy ODS Mirka Topolánka, ale i dalších před... více »

Nechte si proplácet poplatky a nedejte se zastrašit

Jsem důchodkyně a tak si nechám každý měsíc těch 180 korun co na nich zaplatím o... více »

Anketní otázka