Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Koupě, prodej, smlouva, přepis bytu a jeho služeb. Slušný maraton.

17.11.2009, 16:50   |   redakce   |   komentářů (0)

________________________________________________________________________________________________________________________________

Máte zájem o právní pomoc a právní zastoupení v souvislosti s koupí či prodejem nemovitosti, tedy bytu, domu nebo pozemku či jiného právního problému? Kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslav Zeman, www.ProfiPravnik.cz

na mail: ProfiPravnik@gmail.com, nebo tel: 737 826 527

________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Při dnešních cenách bytu je velmi obtížné koupit si byt a nezadlužit se. Paní K. využila tudíž příležitosti koupi státního bytu, ve kterém žila její babička již přes 15let. Nabídka bytu o výměře 54m2 nepřesahovala 30.000,- Kč. Následující zisk z prodeje a starosti kolem něj stály za to.

„Na dopis od městyse, kde stála nabídka prodeje bytu, který měla v pronájmu babička, jsme s manželem reagovali velmi pohotově a byt odkoupili za překvapivě nízkou cenu ovšem odpovídající stavu bytu. Řekli jsme si, proč ne, odpadne babičce nájem městysi a v případě dalšího prodeje na tom můžeme dobře vydělat.“ Pomysleli si pan a paní K.

Rok na to rodina K. dostala nabídku, kdy výše nabízené částky za byt přesahovala sedminásobek pořizovací ceny. Babičce koupili byt lepší a nic jim nebránilo tento prodat.

Vše probíhalo bez sebemenších komplikací, po detailním představení bytu novému majiteli, následovala kupní smlouva, platba, přepis do katastru nemovitostí…  Bohužel nový pan majitel po nastěhování změnil názor svého nadšení a litoval koupě, díky množství práce v bytě, kterou musí podstoupit pro své vlastní pohodlí. Odmítal přepis smlouvy na ČEZ i na Vodárnách a nedalo se s ním rozumně domluvit. „Jednali jsme proto sami a místo přepisu smluv je chtěli ukončit.“ Doplňuje paní K.

U ČEZ nebyl žádný problém. Paní K. zašla s babičkou do příslušné kanceláře a po předložení občanského průkazu a své žádosti jim bylo vyhověno a přívod elektřiny byl ukončen. Z vlastní iniciativy se informovaly, jaké jsou postupy při opětovném zapojení hodin. „Do půl roka je služba zdarma.“

Problém nastal u vodáren, kdy rodina K. nevěděla, na koho se obrátit s otázkou, kde, jak a u koho podat žádost o ukončení platnosti smlouvy o dodávce vody a odvádění odpadních vod.

 

Vzhledem k tomu, že dům, ve kterém babička rodiny K. užívala jeden z bytů, léta spravoval městys a staral se též o dodávku pitné vody a odvádění odpadních vod, měli pan a paní K. za to, že se mají obrátit přímo na něj. V roce, kdy byt odkoupili, se prodávaly i zbývající byty v domě a bohužel během celého roku, kdy byl dům rozprodaný a byty byly v osobním vlastnictví jejich majitelů, se nezavedla správa domu ani fond oprav.

 

„Zavolala jsem na městys, kde mě odkázali na Vodohospodářské služby, při jejichž návštěvě, mě poslali zpět na městys, kterému dům s byty patřil. Nikde nám nedokázali poradit a hlavním problémem byla nezavedena správa domu, kdy si majitelé měli zřídit hodiny pro každý byt zvlášť, což je pochopitelné. Ovšem s ostatními majiteli bytů v domě byla vždy podobná domluva jako s majitelem našeho bývalého bytu.“ Stěžuje si paní K.

 

Dnes je tomu cca měsíc, co rodina K. byt prodala. Náležitosti kolem prodeje a různých přepisů si vyřídila, ovšem stále stojí u problému „přívod vody – přepis smlouvy“.

 

Jako řešení vidí nové trvalé bydliště babičky a smlouvu o prodeji, která jim dosvědčí, že babička byt neužívá od té a té doby, když nový majitel z nejasných důvodů odmítá podat žádost o odhlášení babičky rodiny K. z jeho bytu, čímž by následoval bezproblémový přepis smlouvy o dodávce vody a odvádění odpadních vod.

 

„Na stole mi leží složenka s platbou za měsíc užívání služeb od Vodohospodářské společnosti na jméno naší babičky za dobu, kdy byt patří jinému majiteli, který jej sám užívá. Když něco chceš, udělej si sám a nikdy na nikoho nespoléhej, radu a pomoc spíš nečekej!“ Smutně dodává rodina K.

 

Prohledat jednotlivé výrazy - Koupě, prodej, smlouva, přepis bytu a jeho služeb. Slušný maraton.

Koupě, , prodej, , smlouva, , přepis , bytu , a , jeho , služeb. , Slušný , maraton. ,

Vyhledávání životních situací

Procházení životních situací v Bydlení, energetika

Construct data. Jsem další jejich oběť

Před rokem nám přišel do firmy formulář. Vše vypadalo v pořádku, chtěli jen opra... více »

Dobře placení úředníci svou nečinností ohrožují naše životy

Když úředník poruší svou povinnost, což se děje docela často, je to smutné. Když... více »

Neskočte ČEZu na špek

ČEZ se snaží jako už několikrát v minulosti opět podvést své klienty. Nepřistupu... více »

Anketní otázka