Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Lékárny hodlají zruinovat kraje: Kvůli poplatkům

04.06.2009, 08:31   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (1)

Lékárny se rozhodly k protiútoku. Po úspěšných návrzích na předběžná opatření proti proplácení poplatků ze strany krajů budou usilovat o odškodnění. Ve hře jsou desítky milionů korun.

Soukromé lékárny v krajích totiž odhadují pokles tržeb způsobený proplácením poplatků pacientům v krajských lékárnách na 50 - 70 procent. Tento údaj bude sice výrazně nadsazený, nicméně je zřejmé, že lékárny, které se nacházejí v blízkosti krajských lékáren mohly být postiženy poměrně výrazně.

Hlavním cílem argumentace bude dokázat skutečnost, že pokles tržeb soukromých lékáren byl způsoben právě proplácením poplatků v krajských nemocnicích ze strany krajů. A soukromé lékárny mají v této otázce velmi dobrou pozici.

Dosavadní rozhodnutí soudů totiž směřuje k tomu, že jednání krajů bude označeno za nedovolenou veřejnou podporu, která porušuje rovné tržní prostředí pro všechny účastníky na trhu.

Krajští představitelé se po únoru tohoto roku chlubili jak rychle roste zájem o nákupy v krajských lékárnách, kde lidé dostanou zpátky z rozpočtu kraje vráceny všechny uhrazené poplatky, nyní se tato věc může obrátit právě proti krajům.

Růst tržeb v krajských lékárnách se totiž musel zákonitě projevit na poklesu tržeb v lékárnách soukromých. Navíc růstu tržeb v krajských, respektive pokles tržeb v soukromých lékárnách nebyl dosažen standardními tržními mechanismy, ale pouze a jenom kvůli podpoře z krajského rozpočtu krajským lékárnám.

Pokud dojde k rozhodnutí jednoho soudu v kterémkoliv kraji o povinnosti kraje uhradit soukromým lékárnám škodu, je pravděpodobné, že se k této argumentaci přikloní i soudy v dalších krajích. Splnění hlavního volebního slibu tak může pro krajské rozpočty zvlášť v současné době krize znamenat ztrátu desítek až stovek milionů korun.

Prohledat jednotlivé výrazy - Lékárny hodlají zruinovat kraje: Kvůli poplatkům

Lékárny , hodlají , zruinovat , kraje: , Kvůli , poplatkům ,

Lékárny hodlají zruinovat kraje: Kvůli poplatkům

nikoliv lekarny,ale chybna rozhodnuti

ano,lekarny zruinuji kraje,jenom to neni jejich vina,ale kraju,ktere bez opory v...

Diskutovat

Limit na poplatky za léky 5000 Kč je podvodem na pacientech!

Nevím jak kdo si prostudoval jak to je s finančním limitem u doplatků léčiv a u ... více »

Zloděj volá chyťte zloděje. Volby ani Lisabon možná nebudou

Potěšilo mě včerejší vystoupení předsedy ODS Mirka Topolánka, ale i dalších před... více »

Nechte si proplácet poplatky a nedejte se zastrašit

Jsem důchodkyně a tak si nechám každý měsíc těch 180 korun co na nich zaplatím o... více »

Anketní otázka