Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Lidovci a zelení: zrušte poplatky dětem a u praktiků

17.04.2008, 01:06   |   Petr Holub (www.aktualne.cz)   |   komentářů (0)

Na čtvrteční schůzi koalice budou koaliční experti doporučovat změny v poplatcích u lékaře.

Podle informací Aktuálně.cz chtějí zástupci KDU-ČSL a Strany zelených změnit prakticky celý systém, který platí od letošního ledna.

Neplatit do osmnácti

Pokud prosadí svou, přestane se platit u praktických lékařů, zubařů, gynekologů a psychiatrů. Pacient nebude platit ani tehdy, pokud půjde s doporučením od praktika, gynekologa či psychiatra k ambulantním specialistům. U těch by se platilo pouze bez doporučení.

Zelení připouštějí, že by bylo možné u praktiků platit vstupní poplatek za vstup do systému, nejvýš ale jednou měsíčně, nebo jednou za čtvrt roku, podobně jako v Německu.

Menší strany přinesou rovněž dlouhé seznamy, kdo má být od poplatků osvobozen. Lidovci i zelení se shodnou, že platit nemají děti do osmnácti let. Zdůvodňují to tím, že neplatí nikde v západní Evropě.

"Odrazovat matky, aby chodily se svými dětmi k lékaři, je nebezpečný prvek systému. Měli bychom je naopak motivovat," zdůraznil člen zdravotní komise zelených Václav Trojan.

Osvobodili by ještě klienty sociálních ústavů a domovů důchodců. V tom se shodují s ministrem práce a sociálních věcí Petrem Nečasem (ODS), který také připustil, že poplatky představují vážný problém pro lidi, kteří za pobyt v ústavech odvádějí prakticky veškeré své příjmy.

Lidovci doporučují, aby se osvobodili lidé nad 70 let, zelení k tomu přidávají chronicky nemocné, dárce orgánů a matky během šestinedělí.

Léky za pět korun

Obě menší koaliční strany naopak připouštějí, že se bude platit za pobyt v nemocnici, dodávají však, že se má platit nejvýš 28 dnů.

Celý článek naleznete na portálu www.aktualne.cz

http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=602712

Prohledat jednotlivé výrazy - Lidovci a zelení: zrušte poplatky dětem a u praktiků

Lidovci , a , zelení: , zrušte , poplatky , dětem , a , u , praktiků ,

Limit na poplatky za léky 5000 Kč je podvodem na pacientech!

Nevím jak kdo si prostudoval jak to je s finančním limitem u doplatků léčiv a u ... více »

Zloděj volá chyťte zloděje. Volby ani Lisabon možná nebudou

Potěšilo mě včerejší vystoupení předsedy ODS Mirka Topolánka, ale i dalších před... více »

Nechte si proplácet poplatky a nedejte se zastrašit

Jsem důchodkyně a tak si nechám každý měsíc těch 180 korun co na nich zaplatím o... více »

Anketní otázka