Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Máte poslední šanci zvolit nejabsurdnější bankovní poplatek!

29.01.2009, 09:59   |   Patrik Nacher   |   komentářů (3)

Poslední tři dny hlasování zbývají v prvním kole IV. ročníku ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek. Připomínáme, že v 1. ročníku návštěvníci webu zcela suverénně zvolili za vítěze poplatek za příchozí platbu. Ve 2. ročníku pak zvítězil poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky. Loni to byl poplatek za vedení běžného účtu. Pro 4. ročník ankety jsme nezařadili vítěze předchozích tří ročníků, aby měly šanci vyhrát i jiné absurdní poplatky.
Do finálového kole postoupí prvních pět nejabsurdnějších bankovních poplatků. Do dnešního dne se ankety účastnilo více než 25,5 tisíc hlasujících, kteří si mohli vybrat z patnácti nejméně pochopitelných poplatků. Zatím to vypadá, že největší šanci na úspěch mají poplatky za kreditní operace na účtu klienta – poplatek za nadměrný vklad (přes 32% hlasů), poplatek za vklad na přepážce na vlastní účet (14,5%) a poplatek za připsání úroku (13,5%).

Velmi kritizovaný poplatek za vedení hypotečního účtu je zatím v poli poražených (2%). Černým koněm by se ve finálovém kole mohl stát poplatek za předčasně splacený úvěr (téměř 7%). Zcela bez zájmu a na posledním místě zůstává poplatek za autorizační/informační sms (kolem 1% hlasů). Anketa s sebou přinesla i celou řadu zajímavých a málo uvěřitelných situací, které bankovní klienti zažili:

 „Za vyplnění specifického symbolu, což bylo výslovné přání školní jídelny, aby vůbec mohla být platba správně přiřazena, jsem musel v KB zaplatit nový poplatek ve výši 50 Kč“, píše Pavel.

„Chtěl jsem poslat kamarádovi 1200 Kč na přepážce České spořitelny vkladem v hotovosti na jeho účet u téže společnosti. Aby platbu ode mě poznal, chtěl jsem, aby pracovnice jako variabilní symbol uvedla mé jméno. Dostalo se mi odpovědi, že za vložení variabilního symbolu se účtuje poplatek 45 Kč, takže jsem zaplatil 1245 Kč a naštvaně odešel!“, napsal Patrik.

Jak napsala Iveta o poplatku za vedení „zmrazeného“ účtu: „Až na základě úmrtního listu, byl účet zmrazen. Ale vzhledem k tomu, že ještě za 2 měsíce po jeho smrti, nebylo vyřízeno dědické řízení, stále chodily poplatky za vedení již zmrazeného účtu a nejabsurdnější bylo, že přišel i poplatek za zaslání sms zprávy. Šlo sice pouze o 5 Kč, ale sms stále zasílali na již neexistující telefon, protože nikdo k jeho účtu neměl přístup, aby službu zrušil.“

Paní Štěpánková upozorňuje na kurió;zní situaci: „V případě, že dáte ČSOB v hotovosti měsíčně více jak 1.milion Kč, tak vám napočte příplatek ve výši 0,1% z částky. K tomu není co dodat“.
Klient, který se podepsal jako Rýpak napsal svou zkušenost s převodem peněz do zahraničí: „Při převodu vyššího obnosu EUR na mé konto mne velmi nepříjemně překvapil poplatek nazvaný Poplatek ČSOB/Fee CSOB platební titul 950! Ptám se, za co onu částku účtují! A proč v % výši? Chápal bych pevný poplatek stanovený ceníkem, ale je snad jedno zda se bude týkat připsání 1 000 nebo 10 000. Těch pár nul navíc by asi nemělo znamenat rozdíl mezi 0,4 EUR za první částku a 39,05 EUR za částku druhou?“


Patrik Nacher
provozovatel www.bankovnipoplatky.com

Prohledat jednotlivé výrazy - Máte poslední šanci zvolit nejabsurdnější bankovní poplatek!

Máte , poslední , šanci , zvolit , nejabsurdnější , bankovní , poplatek! ,

Máte poslední šanci zvolit nejabsurdnější bankovní poplatek!

je to zlodejina

Ach tie zlate stare casy, kedy banky este nemali ziadny zahranicny know-how. Vob...

drzá zlodějna

Nesmyslné poplatky bank (jako např. za vklad na účet) nelze definovat jinak než ...

anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek pro rok 2008

poplatek za vklad na přepážce na vlastní účet....

Diskutovat

Na cizinecké policii se vesele kšeftuje s pořadovými lístky

Na cizinecké policii v Praze v Koněvovce se vesele kšeftuje s pořadovými čísly. ... více »

Reklamace? Zákazník nemá téměř žádná práva. Může jen čekat

Zákazník v Česku nemá téměř žádná práva. Hlavně ať zaplatí a pak ať na svůj výro... více »

Pošlete svůj příběh a vyhrajte hodnotné ceny a hlavně svou příležitost!

Portál www.mojepoplatky.cz vyhlašuje velkou soutěž o nejlepší a neužitečnější př... více »

Anketní otázka