Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Ministerstvo zdravotnictví se nevzdává: Dál bojuje za poplatky

21.10.2008, 09:42   |   LaS   |   komentářů (1)

Ministerstvo zdravotnictví přišlo po sérii špatných povolebních zpráv do protiútoku. Ostře zaútočilo na ČSSD a pohrozilo odvetnými kroky

Po víkendových volbách je ČSSD a její lídři na koni. Předhánější se v prohlášení o hrazení poplatků v nemocnicích, u doktora i v lékárnách, které se nacházejí v jimi provozovaných krajských nemocnicích.

Od vítěze voleb ve středních Čechách Davida Ratha jsme dokonce mohli slyšet způsob, jak svůj předvolební slib konkrétně splní. Nemocnice budou evidovat pacienty, které ošetří a od kterých poplatek nebude vybírat. Vždy za určité období pak zašle seznam ošetřených pacientů kraji, který za ně poplatky nemocnici hromadně uhradí.

Ministerstvo zdravotnictví prostřednictvím mluvčího Tomáše Cikrta však nehodlá s tímto opatřením smířit a už ho označilo za obcházení zákona. S tím, že poplatky má platit občan, nikoliv nikdo jiný. Nevyloučilo také další právní kroky, které by měli podobným praktikám v krajích zabránit. Vyloučena tak není kontrola Všeobecné zdravotní pojišťovny, nebo předání případu k rozhodnutí soudu.

Ministerstvo má skutečně důvod za poplatky bojovat. Poplatky se totiž staly nejvýznamnějším symbolem zdravotních reforem. I když byly označovány za pouhý začátek reforem ve zdravotnictví, je již nyní zřejmé, že se jednalo o reformní vrchol. Další reformní kroky totiž již velmi těžko prosadí.

Ministerstvo je však v těžké situaci. Pokud kraje skutečně prosadí své platby poplatků za pacienty, ztratí tak svou hlavní regulační funkci a stanou se zbytečnými. Poplatek tak bude pouze položkou sloužící k dotování krajských nemocnic.

Ministerstvo zdravotnictví tak bojuje za existenci jediného významného reformního opatření, které se mu podařilo prosadit.

Prohledat jednotlivé výrazy - Ministerstvo zdravotnictví se nevzdává: Dál bojuje za poplatky

Ministerstvo , zdravotnictví , se , nevzdává: , Dál , bojuje , za , poplatky ,

Ministerstvo zdravotnictví se nevzdává: Dál bojuje za poplatky

poplatky ne, reforma zdravotnictvi ano

bohuzel musim konstatovat, ze je zde vice aspektu,ktere je nutno posuzovat,tedy ...

Diskutovat

Limit na poplatky za léky 5000 Kč je podvodem na pacientech!

Nevím jak kdo si prostudoval jak to je s finančním limitem u doplatků léčiv a u ... více »

Zloděj volá chyťte zloděje. Volby ani Lisabon možná nebudou

Potěšilo mě včerejší vystoupení předsedy ODS Mirka Topolánka, ale i dalších před... více »

Nechte si proplácet poplatky a nedejte se zastrašit

Jsem důchodkyně a tak si nechám každý měsíc těch 180 korun co na nich zaplatím o... více »

Anketní otázka