Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Muži vydělávají, ženy utrácejí: Jaký mají ženy vztah k penězům?

10.07.2008, 03:50   |   MiR   |   komentářů (0)

Muži vydělávají, ženy následně utrácejí. To si o ženách myslí velká část mužů. Je tomu skutečně tak? Jsou ženy skutečně tak rozhazovačné a marnotratné, nebo se jedná o mýtus šířený mezi muži?

Je známo, že dlouhá staletí byly ženy finančně zcela závislé na mužích. Přinášely do manželství věno, zatímco muži jim naopak nabízeli dobré jméno. Rodinný rozpočet však řídili zásadně muži.

Dnes je situace zcela jiná. O ženách se říká, že mají přirozený talent pro utrácení peněz a že dokáží v krátké době rozházet celé jmění nebo přinejmenším manželův měsíční plat. Aristofanes například trvdil: Pokud jde o to, jak si sehnat peníze, není vynalézavějšího tvora než žena,. Francouský spisovatel Sacha Guitry s ironií podotýká: Úspěchem pro muže je, když se mu podaří utratit víc peněz, než kolik utratila jeho žena,. Hodně rozezlen byl patrně William Faulkner, když napsal: Ženy jsou jen mluvící genitálie obdařené schopností utratit všechny peníze, které člověk má.

Co si o šetrnosti žen myslí muži?

Dle průzkumu zveřejněného v L´Expres si 58% mužů myslí, že ženy příliš utrácejí, ikdyž jim zároveň přiznávají i jistou šetrnost. Jako hospodyně drží rodinný rozpočet na uzdě, aby uživily všechny členy rodiny, ale jakmile se v obchodech objeví slevy, dokáží utratit velké sumy.

Jsou ženy utrácivé nebo spořivé?

Moderní ženy zacházejí s penězi různě. 44 % soukromých investorů tvoří ženy. Tři čtvrtiny žen vyžadují při rozhodování o penězích odpovědnost, ať již vlastní nebo rozdělenou rovným dílem mezi sebe a partnera. Často jim muži přenechávají volné pole působnosti. 61 % žen podle vlastních slov rozhoduje o běžných výdajích, 51 % se stará o vedení běžných účtů a téměř čtyřicet procent žen vyplňuje daňová prohlášení týkající se společné domácnosti.

Jaký způsob nakupování ženy volí?

Na rozdíl od mužů jsou ženy vnitřně zainteresovány v odpovědnosti za hospodaření s rodinným rozpočtem. Mají radost, když se jim podaří něco ušetřit a uspokojit všechny potřeby domácnosti. Zčásti se tím i zbavují pocitu viny z utrácení za drobné zbytečnosti. Většina žen dává přednost několika menším nákupům pro radost před jedním velkým, který mají raději muži. Oba tábory se proto často dostávají do konfliktu. Ženy mužům vyčítají jejich nedospělost, jejich rozmáchlý, nerozvážný způsob nakupování a vášeň pro drahou elektroniku. Muži vyjadřují zoufalství nad hromaděním drobných nicotností, jako je kosmetika, oblečení nebo věci pro děti.

Může být nakupování chorobné?

Někdy se může vztah žen k penězům změnit v drama. U některých se horečné utrácení mění v patologii, kompulzivní poruchu, která by se dala nazvat "nakupovací mánií". Tímto psychickým onemocněním trpí hlavně ženy, u mužů se vyskytuje jen zřídka. Podobá se bulimii. Hromadění zbytečných předmětů slouží k vyplnění prázdna, které ženy pociťují uvnitř sebe.

A jak jse na tom vy?

Prohledat jednotlivé výrazy - Muži vydělávají, ženy utrácejí: Jaký mají ženy vztah k penězům?

Muži , vydělávají, , ženy , utrácejí: , Jaký , mají , ženy , vztah , k , penězům? ,

Vyplavení bytu horor pro každého

Konečně malíř opouští po dvou dnech náš byt. Za dva dny po dřině po malová... více »

Nová služba za 24 hod? Máte jí už za 4 měsíce!

V srpnu tohoto roku, jsem chtěl dceři převést předplacenou kartu na paušál "... více »

Běžná cena? Další z triků obchodníků

Rozhodl jsem se koupit si kávovar. Takový nějaký lepší. Na Internetu to dnes nen... více »

Anketní otázka