Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Nákup v e-shopu na splátky? Je to možné?

02.06.2009, 14:23   |   LaS   |   komentářů (0)

Nakupujete v e-shopu a nemáte dost peněz na nákup vašeho vysněného zboží? Potřebovali byste nakoupit na splátky a bez osobní účasti? Existuje vůbec taková možnost? Ano, na internetu můžete nakupovat už i na úvěr. Vše vyřídíte od svého počítače.

Chcete si koupit něco na co nemáte? Řešení je poměrně snadné. Vyrazíte do obchodu, vyberete si zboží, které si chcete koupit, a u smluvní splátkové společnosti prodejce si vyřídíte úvěr. K vyřízení úvěru vám ve většině případů stačí občanský průkaz, potvrzení zaměstnavatele o výši příjmu, nebo daňová přiznání za určité období. Můžete si však koupit zboží na splátky v e-shopu? Ano, dnes už je to možné.Další ze společností uvádí na trh produkt, který umožní kupujícím přes internet pořídit si zboží na splátky. Jedná se o Internetový spotřebitelský úvěr Multiservis.

Co k tomu potřebujete?

Výhodou tohoto způsobu platby, přesto že se jedná o úvěr je, že nemusíte nikam chodit, ani shánět množství dokladů. Jednoduše vyřídíte vše od svého počítače s připojením na internet. Pokud se tedy při nákupu v e-shopu rozhodnete pro možnost platby Multiservis úvěrem, budete při odeslání objednávky na konkrétní zboží, automaticky přesměrováni na stránky GE Capital Multiservis. Zde je třeba vyplnit žádost o úvěr. Výhodou je, že přímo ve formuláři máte možnost sami si upravit podmínky úvěru. Vybírat lze z více druhů úvěrů, můžete si zvolit délku splatnosti, formu splátek apod.

Po vyplnění formuláře a jeho odeslání, vám přijde okamžitě výsledek s informací, zda vám byl úvěr schválen či ne. Úvěrová společnost přitom automaticky informuje internetového prodejce u kterého jste si objednali zboží, že vám byl úvěr schválen a že nic nebrání jeho odeslání. Internetový prodejce vytiskne a k odesílanému zboží přiloží smlouvu o úvěru, kterou vám zašle k podepsání. Výhodou je, že při dodání zboží se prokazujete pouze občanským průkazem. Žádný jiný doklad, jako např. potvrzení o výši příjmu, nepotřebujete.

Největší nevýhodou prozatím je fakt, že tuto formu platby zatím poskytuje omezené množství internetových prodejců (např. www.123shop.cz).

Podmínky pro získání úvěru
1. Platba v hotovosti předem (akontace) je 1/10 z celkové ceny zboží. Po té následuje 10 měsíčních splátek ve výši 1/10 z ceny.
2. Minimální výše úvěru je 3000,-Kč. Výše úvěru se rovná 0,9 * celková cena zboží
3. Úvěr od 3000,- do 18000,-Kč, není nutné potvrzení o příjmu. Úvěrovou smlouvu lze uzavřít on-line
4. Vybrat si zboží na internetu nebo telefonem na čísle 800123001
5. Při předání zboží kontrola totožnosti, dle OP, a podpis smlouvy
6. Není nutná osobní návštěva

Kolik nákup na splátky stojí?

Protože však nic není úplně zadarmo, zaplatíte za úvěr (úrok) 1/10 z ceny koupeného zboží. Dále platíte klasickým způsobem splátky 1/10 z ceny zboží měsíčně, po dobu 10 měsíců. Pro vyřízení úvěru tedy nyní nepotřebujete přijít do kontaktu s poskytovatelem půjčky, stačí jen počítač a připojení k internetu. Nutností je však samozřejmě mít dostatečně velký příjem na splácení úvěru. V případě nesplácení se totiž vůči vám bude postupovat tak, jako proti každému jinému dlužníku.

Prohledat jednotlivé výrazy - Nákup v e-shopu na splátky? Je to možné?

Nákup , v , e-shopu , na , splátky? , Je , to , možné? ,

Vyplavení bytu horor pro každého

Konečně malíř opouští po dvou dnech náš byt. Za dva dny po dřině po malová... více »

Nová služba za 24 hod? Máte jí už za 4 měsíce!

V srpnu tohoto roku, jsem chtěl dceři převést předplacenou kartu na paušál "... více »

Běžná cena? Další z triků obchodníků

Rozhodl jsem se koupit si kávovar. Takový nějaký lepší. Na Internetu to dnes nen... více »

Anketní otázka