Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Nejčatější pojistný podvod? Fingovaná dopravní nehoda

29.06.2009, 12:58   |   TK   |   komentářů (1)

Podle statistik ČSOB Pojišťovny bývá největší počet pojistných podvodů odhalen v Praze. Dlouhodobě se na vrcholu žebříčku nejčastějších pokusů drží podvody s automobily.

 

Podle statistik za loňský rok bylo nejvíce pojistných podvodů odhaleno v Praze (měřeno dle hodnoty pojistného plnění). Stejný trend pokračuje i v průběhu prvního pololetí letošního roku. Zatímco za celý loňský rok byly v Praze odhaleny pojistné podvody za třináct milonů korun, v letošním roce to bylo 3,5 milionu korun. Poměr k celkovému počtu pokusů zůstává však na téměř stejné úrovni jako v loňském roce. Naproti tomu Karlovarský kraj se stejně jako v celém loňském roce drží na pozici kraje s nejmenším výskytem takových pokusů.   

 

 

Celkem bylo od začátku roku provedeno 167 kontrolních šetření. Celkově bylo uchráněno 17 milionů korun. Oproti stejnému období z loňského roku jde o hodnotu menší o 6 milionů korun. Nepotvrzuje se tak, že by se kvůli složitější finanční situaci jednotlivců i podniků razantním způsobem zvýšil počet pokusů o pojistný podvod. 

 

Oproti očekávání nedošlo ani ke zvýšení počtu podvodů v oblasti životního pojištění. „V hitparádě pokusů o pojistný podvod stále vedou fingované dopravní nehody nebo fingovaná odcizení vozidel. Kromě povinného ručení a havarijního pojištění se ale s podvody často setkáváme také například u podnikatelských pojištění nebo u pojištění domácností,“ řekl Zdeněk Horáček, vedoucí oddělení forenzního auditu ČSOB Pojišťovny, které se na odhalování pojistných podvodů zaměřuje.

 

Kurió;zní případ pojistného podvodu:

Údajný poškozený nahlásil na oddělení likvidací škodu na svém osobním automobilu. K údajné dopravní nehodě  mělo dojít tím, že poškozeného známý, který bydlí v sousední vesnici, při parkování odřel blatník a bok stojícího vozidla poškozeného.  

Likvidátor, který byl právě nedaleko, přijel k nehodě dříve než bylo domluveno. Poškozeného doma nezastihl, jeho vozidlo však k úpu likvidátora stálo nepoškozené před domem. Likvidátor si tedy nafotil netknuté vozidlo a snímky poslal do pojišťovny. Druhý den poškozený souhlasil s návštěvou likvidátora. Po přijetí na smluvené místo mu údajně poškozený klient ukázal nabourané vozidlo.

Údajně poškozený byl konfrontován s fotografiemi pořízenými předchozího dne. Na nich stojí vozidlo nepoškozené a to v době po nahlášení nehody. Klient nakonec provedl přiznání, že nehodu nefingoval. Chtěl se tak pomstít svému známému, protože se začal ucházet o stejnou ženu jako on.

Prohledat jednotlivé výrazy - Nejčatější pojistný podvod? Fingovaná dopravní nehoda

Nejčatější , pojistný , podvod? , Fingovaná , dopravní , nehoda ,

Nejčatější pojistný podvod? Fingovaná dopravní nehoda

povinné ručení na www.ruceni-povinne.net

Na http://www.ruceni-povinne.net si můžete uzavřít povinné ručení...

Diskutovat

Pozor na praktiky ČSOB. Stačí malá nepozornost!

Chtěl bych jen upozornit na situaci, která se mě stala letos  a může s... více »

Pojišťovací Kocourkov v Česku vládne

Jsem vdova. Můj manžel ještě když žil si platil životní pojištění. Přesněji řeče... více »

Pozor na pojišťovací agenty a jejich sliby

Dnes je mó;dní uzavírat pojištění na kdeco. Pojišťovací agenti vás dovedou při l... více »

Anketní otázka