Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Nejlevnější bankou se ve III. čtvrtletí roku 2012 stala Fio

26.11.2012, 04:17   |   TZ   |   komentářů (0)

V rámci klientského ratingu OVB Vstřícná banka se ve III. čtvrtletí roku 2012 podle serveru www.bankovnipoplatky.com stává nejlevnější bankou – Fio banka. Byla ohodnocena na krásných 86,3 %. Se svými vstřícnými poplatky a s 83,8 % za ní následuje mBank, která tak proti posledně byla nucena sesednout z prvního stupínku na druhý. Třetí příčku si s 82,5 % vybojovala jedna z nejnovějších bank – Equa bank. Další dvě nové banky se však nenechaly zahanbit. Čtvrté místo s 81,3 % obsadila Zuno a páté místo s 80 % AirBank. 

 

 

Fio banka je poplatkově skutečně výhodná

 

Tím, že si Fio banka neúčtuje za běžné bankovní služby žádné poplatky, si jisto jistě zaslouží označení Nejlevnější banky. Za třetí hodnocené čtvrtletí tohoto roku ji tak určil server www.bankovnipoplatky.com. Nízkonákladová politika však není její jediný klad. I její sazebník stále patří mezi nejpřehlednější. Vše je možné najít v jednom dokumentu o šesti stranách. Ocenění poplatků je nejen v českých korunách, ale i v eurech a dolarech. Hodnotící server na bance pozitivně ocenil hlavně její srpnové snížení úrokových sazeb za své hypotéky. V hospodářských novinách byla Fio banka vyhlášena jako Nejlepší banka 2012 v kategorii Bankovní inovátor. Její aplikaci Fio Smartbanking ocenila veřejnost jako nejpřínosnější novinku na bankovním trhu.

 

Kladné hodnocení serveru potvrzují i slova porotce Jana Kličky, který o bance říká: „Patrně nejaktivnější banka v rámci třetího kvartálu 2012. Bezkontaktní karty, slevy při refinancování úrokové sazby… to je jen zlomek novinek.“

 

 

mBank je druhá

 

I přesto, že se mBank tohle čtvrtletí, tedy ve III. čtvrtině roku 2012, stala podle ratingu OVB Vstřícná banka Nejvstřícnější bankou, server www.bankovnipoplatky.com ji, co se týče poplatkové politiky, obsadil až na druhé místo. mBank se však nemusí ničeho obávat. V prvním čtvrtletí tohoto roku byla první a ve druhém společně s Fio bankou také. Je jasné, že mBank je nynější jedničkové Fio bance velkým konkurentem. Ani by se nebylo čemu pit, kdyby se jejich momentální role v následujícím hodnocení opět obrátily. Důvodem jejího aktuálního stavu a druhého místa však může být i snížená aktivita banky. V uběhlém čtvrtletí banka mnoho novinek týkající se poplatků nepředstavila. Jediné, čeho si server www.bankovnipoplatky.com všiml, bylo její postupné snižování hypoteční úrokové sazby.

 

O jejím sazebníku Bankovní poplatky napsaly: Podoba sazebníku se ani v aktuálním čtvrtletí nezměnila. U sazebníku mBank je třeba ocenit, že je snadno k nalezení hned na homepage. Dále v něm klient v horní části najde přehlednou tabulku s archívem změn, a jakého okruhu služeb či produktů se tyto změny a kdy týkaly.

 

 

Třetí nejlevnější je Equa bank

 

To, že se Equa bank začíná řadit mezi nejlevnější banky, je vskutku pozitivní zpráva. V celkovém hodnocení byla totiž vyhlášena třetí Nejvstřícnější bankou, tudíž si další ocenění zaslouží právem. K bezplatným výběrům z bankomatů snížila i podmínky pro získání vedení účtu zdarma. Bankovní server ji ohodnotil na 82,5 % a určil ji tak třetí Nejlevnější bankou tohoto čtvrtletí. Na našem trhu je již úspěšně celý rok, během kterého získala přes 20 tisíc klientů.

 

V celkově pozitivním hodnocení server www.bankovnipoplakty.com o bance napsal: Další nová nebo přesněji řečeno staronová banka. Původně Banco Popolare, kterou koupil britský fond AnaCap. Ve III. čtvrtletí poplatkově nejaktivnější banka a je třeba říci, že všechny změny byly pozitivní. Equa Bank má poplatkovou politiku nastavenou na principu oslovení aktivních klientů. Běžný účet totiž jinak stojí pro neaktivní klienty 99 Kč měsíčně. Banka ale nově snížila parametry pro účet zdarma – kreditní obrat snížila na 10 tisíc Kč měsíčně (dříve si klienti museli posílat na účet minimálně 15 tisíc Kč měsíčně) nebo je třeba mít průměrný zůstatek na účtech a ten musí být nově větší než 100 tisíc Kč (dříve více než 150 tisíc Kč).“

 

 

I Zuno a AirBank staví svoji politiku na nízkých poplatcích

 

Zuno banka patří do bankovní skupiny Raiffeisen Bank International. Server ji s jejími 81,3 % ocenil na čtvrtou Nejlevnější banku III. čtvrtletí. Tohle vítězství však není její jediné. Hospodářské noviny Zuno z pohledu klientů vyhodnotily jako druhou nejvstřícnější banku v České republice. Další její vítězství spočívá v mezinárodním úspěchu reklamní kampaně. Při udělování cen za nejefektivnější evropské reklamní kampaně nechyběla poprvé v historii ani reklamní agentura, která stojí za uvedením online banky ZUNO na český a slovenský trh. Obsah sazebníku byl Bankovními poplatky hodnocen následovně: „Sazebník je podobně jako u Air Bank či Equa bank přehledný a celkem jednoduchý. Všechny tři nové banky vyslyšely volání klientů po srozumitelnosti na první přečtení. Sazebník Zuno se i po rozšíření služeb vešel na dvě A4.“

 

AirBank na český trh vstoupila začátkem letošního roku hned s několika poplatkovými a nabídkovými unikáty. Během své krátké existence již získala přes 60 tisíc klientů. Co se týče financí a sazebníku je nabídka AirBank podle Bankovních poplatků skutečně excelentní: Sazebník patří stále mezi ty nejjednodušší a nejpřehlednější. Včetně vysvětlujících textů se vešel pouze na jednu A4. Jednoduchý sazebník se v prvních měsících působení nové banky stal její předností. Je srozumitelný, nenajdete v něm žádné hvězdičky, písmenka ani vysvětlivky pod čarou. Bankovní klient jistě ocení informaci, že ceny v sazebníku jsou stejné pro všechny druhy kanálů – ať už klient využije služeb pobočky, internetbankingu či telebankingu.

 

 

Hodnocení serveru www.bankovnipoplatky.com

 

BANKA

I. čtvrtletí 2012

II. čtvrtletí 2012

III. čtvrtletí 2012

Pořadí za III. čtvrt. 2012

AirBank

80

80

80

5.

Citibank

57,5

58,8

61,3

12.

Česká spořitelna

56,3

57,5

57,5

13.

ČSOB

65

66,3

66,3

11.

Equa bank

78,8

78,8

82,5

3.

Fio Bank

83,8

85

86,3

1.

GE Money Bank

71,3

71,3

71,3

8.

Komerční banka

68,8

68,8

68,8

9.

LBBW Bank

68,8

68,8

67,5

10.

mBank

85

85

83,8

2.

Poštovní spořitelna

72,5

72,5

72,5

7.

Raiffeisenbank

72,5

72,5

72,5

7.

UniCredit Bank

71,3

72,5

72,5

7.

Volksbank

73,8

73,8

73,8

6..

Zuno

80

80

81,3

4.

 

Zdroj: www.vstricnabanka.cz

 

OHODNOŤTE ČESKÉ BANKY NA SERVERU WWW.VSTRICNABANKA.CZ

 

 

Prohledat jednotlivé výrazy - Nejlevnější bankou se ve III. čtvrtletí roku 2012 stala Fio

Nejlevnější , bankou , se , ve , III. , čtvrtletí , roku , 2012 , stala , Fio , , ,

Vyplavení bytu horor pro každého

Konečně malíř opouští po dvou dnech náš byt. Za dva dny po dřině po malová... více »

Nová služba za 24 hod? Máte jí už za 4 měsíce!

V srpnu tohoto roku, jsem chtěl dceři převést předplacenou kartu na paušál "... více »

Běžná cena? Další z triků obchodníků

Rozhodl jsem se koupit si kávovar. Takový nějaký lepší. Na Internetu to dnes nen... více »

Anketní otázka