Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Nejškodlivějším monopolem je společnost ČEZ

06.01.2010, 12:39   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (0)

Nejškodlivějším monopolem zvolilo  více než 5 600 čtenářů serveru www.mojepoplatky.cz společnost ČEZ. Jako další v pořadí skončily České dráhy a Česká pošta. Tyto státní a polostátní společnosti potvrdily poměrně špatnou pověst u naší veřejnosti.

Více než třetina hlasujících nemá ráda ČEZ

Společnost ČEZ, která je největší energetickou skupinou ve střední Evropě označilo jako nejškodlivější celých 37 % hlasujících, tedy 2 072 čtenářů. S nepříliš velkým rozdílem pak následuje dominantní železniční přepravce České dráhy, které jako nejškodlivější monopol označilo 23 % hlasujících, tedy 1 288 čtenářů. Za Českými drahami následuje s malým rozdílem Česká pošta, kterou jako nejškodlivější monopol označilo 18 hlasujících, tedy 1008 čtenářů.

„Vítězi“ jsou společnosti se státní účastí

Smyslem ankety o nejškodlivější monopol bylo určit, které společnosti s monopolním či dominantním postavením dle názorů veřejnosti deformují volný trh v ČR, zneužívají svého postavení na úkor svých zákazníků a konkurence a poskytují nekvalitní či neplnohodnotné služby.

Z výsledků ankety lze vypozorovat, že nejkritizovanějšími společnostmi jsou velké dominantní firmy se státní účastí. V anketě tak „nebodovaly“ firmy plně soukromé, jako jsou O2 (dříve Telekom) nebo RWE – Transgas, které obsadily poslední dvě místa.

Lidem vadí vysoké ceny a kvalita služeb

Z ohlasů hlasujících čtenářů vyplývá, že vítěz ankety ČEZ zneužívá svého postavení k nekontrolovatelnému a přemrštěnému zvyšování cen elektrické energie. Naopak u Český drah a České pošty nejsou terčem kritiky vysoké ceny, ale především nekvalitní a zastaralé služby a problematický přístup k zákazníkům.

Kompletní výsledky ankety o nejškodlivější monopol

Místo

Společnost

Procent hlasujících

Počet hlasujících

1.

ČEZ

37%

2 072

2.

České dráhy

23%

1 288

3.

Česká pošta

18%

1 008

4.

O2

16%

892

5.

RWE - Transgas

6%

347

Zdroj: www.mojepoplatky.cz

Kompletní výsledky ankety naleznete na serveru www.mojepoplatky.cz

Prohledat jednotlivé výrazy - Nejškodlivějším monopolem je společnost ČEZ

Nejškodlivějším , monopolem , je , společnost , ČEZ ,

Vyplavení bytu horor pro každého

Konečně malíř opouští po dvou dnech náš byt. Za dva dny po dřině po malová... více »

Nová služba za 24 hod? Máte jí už za 4 měsíce!

V srpnu tohoto roku, jsem chtěl dceři převést předplacenou kartu na paušál "... více »

Běžná cena? Další z triků obchodníků

Rozhodl jsem se koupit si kávovar. Takový nějaký lepší. Na Internetu to dnes nen... více »

Anketní otázka