Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Nejvstřícnější bankou z pohledu poplatkové politiky za rok 2011 je Fio banka

17.02.2012, 22:09   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (0)

V rámci klientského ratingu OVB Vstřícná banka se podle serveru www.bankovnipoplatky.com stává nejlevnější bankou za rok 2011 - Fio banka spolu s mBank, která však má z pohledu výše poplatků a přehlednosti sazebníků mírně horší průměrný výsledek za celý rok 2011. Se svými vstřícnými poplatky za těmito bankami následují Volksbank a Poštovní spořitelna. 

 

Se svými 84,1 body získala Fio banka opět nejvyšší hodnocení. Nejen díky své stabilitě a průbojnosti, ale hlavně pro svoji vstřícnost a nabídku služeb a produktů se Fio banka stala již Nejvstřícnější bankou roku 2011. Nyní je podle serveru www.bankovnipoplatky.comhodnocena jako Nejlevnější banka za rok 2011.

 

Fio banka zvítězila těsně

 

V prvním čtvrtletí byla Fio banka obodována 85 body a získala jednoznačně první místo. V druhém i třetím čtvrtletí však už stála na vítězném stupínku se stejným počtem bodů 83,8 spolu se svým rivalem mBankou. Ve čtvrtém čtvrtletí polevila a s opětovnými 83,8 body uvolnila první místo mBance. Ta obdržela rovných 85 bodů. Na celkové vítězství jí to však nestačilo. Už navždy se může honosit titulem Nejlevnější banka roku 2011.

 

Hypoteční úvěr s nulovým poplatkem vede

Nadále tak platí, že Fio banka je v závěsu s mBankou skutečně nejlevnější bankou na trhu. Vyhrává díky atraktivním službám, za které si neúčtuje téměř žádné poplatky. Příkladem a momentálním hitem je hypoteční úvěr bez poplatku za zpracování úvěru a měsíční vedení hypotečního účtu. Fio banka má oproti mBance výhodu v tom, že poskytuje celou řadu služeb (např. hotovostní operace, podnikatelské účty apod.) a má relativně hustou síť poboček.

 

Výše zmíněná vítězství však nebyla v roce 2011 jediná. Fio banka mimo jiné zvítězila v anketě veřejnosti o nejlepší finanční instituci Zlatý Měšec 2011, a to hned ve dvou kategoriích - Banky a družstevní záložny a Obchodníci s cennými papíry. Dále se stala Nejdynamičtější bankou roku 2011 v ocenění Banka roku. Odborná porota tak ocenila množství inovací v produktovém portfoliu Fio banky a její dynamický vývoj v uplynulém roce. Fio osobní účet získal cenné druhé místo v kategorii Účet roku 2011.

 

Patrik Nacher, majitel serveru www.bankovnipoplatky.com hodnocení Fio banky podtrhuje. I nadále platí, že vedle mBank je Fio banka nejlevnější bankou na trhu. A podle dosavadních výsledků různých porovnávačů to zatím tak bude i po vstupu nových bank jako Air Bank nebo Zuno Bank. Výhodou Fio banky je, že poskytuje celou řadu služeb (např. hotovostní operace, podnikatelské účty apod.) a má celkem hustou pobočkou síť, kterou i nadále rozšiřuje (bývalé provozovny RM-systému).“

 

mBank je také poplatkově vstřícná

 

První čtvrtletí 2011 bylo z hlediska hodnocení pro mBank nejslabší. Získala 82,5 bodu. Jen o dva a půl bodu méně, než Fio banka. Toto druhé místo se však pro mBank stalo osudné. Třebaže se následně ve druhém i třetím čtvrtletí bojovně držela na stejné příčce jako Fio banka a ve čtvrtém čtvrtletí se svými 85 body hodnocení serveru www.bankovnipoplatky.com dokonce vyhrála, na celkové vítězství to však nestačilo. mBanka získala v průměru za celý rok jen 83,78 bodů a v celkovém hodnocení o Nejlevnější banku roku 2011 se tak umístila těsně na druhém místě. Druhé nejlepší hodnocení neznamená, že by z obecného pohledu byla mBank dražší než vítězná Fio banka, nicméně roli zde sehrála nejen větší vstřícnost Fio banky vyjádřená přehlednějším a kvalitnějším sazebníkem, ale také skutečně větší rozsah služeb, v nichž se nízké poplatky výrazněji promítají.

 

Čím mBank boduje

mBank si zakládá na tom, že má nízké náklady a téměř nulové poplatky. Patří jednoznačně k nejlevnějším. Jistou nevýhodou mohou být určitá omezení v množství služeb, jež nabízí. Na druhé straně, sazebník je přehledný a dobře se v něm orientuje, což je v dnešním uspěchaném světě, přeplněném maximálním množství různých informací, osvěžující a vítané. Mimoto i samotné služby, jež nabízí, nejsou zanedbatelné. Naopak.

 

Nula vyhrává

Samotná banka tímto sloganem láká klienty k založení bezplatného mKonta. Ve všech srovnáních a průzkumech je mKonto skutečně nejlevnější či jedno z nejlevnějších kont, neboť správa i založení je zdarma. Zdarma jsou i odchozí platby z běžného účtu mKonta po celé ČR. mBank nabízí veškerý platební styk v rámci ČR bez jakýchkoliv poplatků!

 

Třetí nejnižší poplatky má Volksbank

 

Volksbank získala ve všech čtyřech čtvrtletích překvapivě stejný počet bodů – 73,8. V prvním čtvrtletí ji to v hodnocení vyneslo na čtvrté místo, až za Fio banku, mBank a Poštovní spořitelnu. Ve druhém se společně s Poštovní spořitelnou vyhoupla na třetí místo. Ve třetím čtvrtletí si třetí místo udržela sama a ve čtvrtém se opět ocitla na třetím místě, kde zůstala i po celkovém průměrném hodnocení o Nejvstřícnější banku roku 2011 z hlediska výše poplatků.

 

Snaha se počítá

To, že Volksbank upravuje poplatky směrem dolů a vychází tak v oblasti poplatků vstříc klientům, je zřetelné. V posledním roce překvapila celou řadou změn. Příkladem toho je nově upravený sazebník, který nyní působí mnohem přehledněji a srozumitelněji. Změny jsou patrné i ve výstupech z kalkulátoru bankovních poplatků, kde se do TOP 15 nejlevnějších účtů dostala hned tři konta Volksbank.

 

Hypotéka za korunu

Podle serveru www.bankovnipoplatky.com je Volksbank bankou s vlídnou poplatkovou politikou. Sama banka o sobě říká, že je rychlá, cenově dostupná a fér. A třebaže se ve svých poplatcích nemůže rovnat Fio bance či mBank, směle jim konkuruje svými akcemi. Momentálně předkládá akční nabídku: hypotéku za zpracovatelský poplatek jednu korunu.

 

Čtvrté místo získává Poštovní spořitelna

Na čtvrtém místě se se 73,45 body umístila Poštovní spořitelna. V prvním čtvrtletí se díky 75 bodům ocitla na třetím místě. Ve druhém čtvrtletí se společně s Volksbank udržela se 73,8 body na třetím. Ve třetím čtvrtletí Poštovní spořitelna klesla na čtvrté místo, o které se s 72,5 body dělila s Raiffeisenbank. Tento stav trval i během čtvrtého čtvrtletí a podtrhl tak Poštovní spořitelně čtvrté místo o Nejvstřícnější banku roku 2011 z hlediska poplatků.

 

V jednoduchosti je krása

Banka se ubírá cestou určitého zjednodušení. Nejvíce je to patrné na novém sazebníku, který je platný od října 2011. Předně klesl počet stran z 53 na 45, což je i tak na první pohled stále příliš obsáhlé. Další změnu k lepšímu představuje Online účet umístěný mezi nabídku účtů v popředí sazebníku. Do třetice všeho dobrého došlo ke sjednocení platby za vyhotovení a odeslání papírového účtu za týden nebo dekádu na celkových 26 Kč.

 

 

 

Prohledat jednotlivé výrazy - Nejvstřícnější bankou z pohledu poplatkové politiky za rok 2011 je Fio banka

Nejvstřícnější , bankou , z , pohledu , poplatkové , politiky , za , rok , 2011 , je , Fio , banka ,

Vyplavení bytu horor pro každého

Konečně malíř opouští po dvou dnech náš byt. Za dva dny po dřině po malová... více »

Nová služba za 24 hod? Máte jí už za 4 měsíce!

V srpnu tohoto roku, jsem chtěl dceři převést předplacenou kartu na paušál "... více »

Běžná cena? Další z triků obchodníků

Rozhodl jsem se koupit si kávovar. Takový nějaký lepší. Na Internetu to dnes nen... více »

Anketní otázka