Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Nejvyšší soud zrušil konkurz na majetek Václava Fischera

11.02.2008, 14:02   |   Veronika Němcová (iDnes.cz)   |   komentářů (0)

Nejvyšší soud zrušil konkurz, který byl v Česku od dubna 2005 vyhlášen na majetek podnikatele Václava Fischera. Důvodem je skutečnost, že jeho majetek již předtím poslal do konkurzu soud v Německu. Případem se bude znovu zabývat Městský soud v Praze a měl by tentokrát návrh na konkurz odmítnout.

"Německý soud vyhlásil konkurz na majetek Václava Fischera dříve a český soud se tím už neměl zabývat," vysvětlil iDNES.cz rozhodnutí Nejvyššího soudu mluvčí Petr Knötig.

To znamená, že přednost má rozhodnutí německého soudu, který na majetek Václava Fischera vyhlásil konkurz o měsíc dříve než jeho český protějšek.

Podle Knötiga nemá Nejvyšší soud o průběhu konkurzu v Německu informace. "My nevíme, v jakém je stadiu a co vše je do něj zahrnuto," dodal.

Nejvyšší soud o zrušení konkurzu rozhodl 31. ledna. Případ znovu posoudí městský soud v Praze. Ten konkurz v září 2005 potvrdil stejně jako Vrchní soud v Praze, obě rozhodnutí nyní pozbyla platnosti.

Návrh na konkurz na Fischerův osobní majetek podala v lednu 2005 finanční skupina KKCG kolem podnikatele Karla Komárka, který v předcházejících dvou letech postupně ovládl cestovní kancelář Fischer.

Podle mluvčího KKCG Dana Plovajka se už skupina o konkurz nezajímá. Veškeré své pohledávky vůči Václavu Fischerovi na podzim loňského roku odprodala zahraničnímu subjektu. Ten podle Plovajka nemá na skupinu žádné vazby.

Návrh na konkurz v Německu podal sám Fischer, aby zabránil exekucím v Česku. Podle dostupných informací soud v Hamburku v řízení o konkurzu zamítl pohledávky Komárkových firem. Naopak vyhověl hamburské Nordbance, která financovala letadla Fischerovy německé společnosti, napsala ČTK.

Letadla nadále zůstávají na letišti Dva boeingy bývalé letecké společnosti Fischer Air, které už několik let leží a ruzyňském letišti, z něj zatím nezvlétnou.

Celý článek naleznete na zpravodajském portálu www.iDnes.cz

http://ekonomika.idnes.cz/nejvyssi-soud-zrusil-konkurz-na-majetek-vaclava-fischera-pmb-/ekonomika.asp?c=A080211_101427_ekonomika_vem

Prohledat jednotlivé výrazy - Nejvyšší soud zrušil konkurz na majetek Václava Fischera

Nejvyšší , soud , zrušil , konkurz , na , majetek , Václava , Fischera ,

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka