Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Nekonečný příběh: Bolest, bezdnaděj, platby u doktorů..

05.05.2008, 11:45   |   Dleven   |   komentářů (3)

Před rokem se mi na těle objevil vřed. Šel jsem tedy k doktorce a ta mi dala antibiotika. Hnisavý vřed zmizel a za 3 týdny se oběvily dva. Měl jsem v tu dobu před maturou a povím vám mít na těle hnisavé vředy a nevědět proč a doktorka vám dává jen antibiotika, tak to je opravdu nepříjemné.

Nejvíc jsem se v tomto směru dozvěděl na pohotovosti. Byla sobota a měl jsem 3 dny před maturitou a dostal jsem k vředům ještě horečky. Zrovna v tu dobu jsem se potřeboval učit, už to i vcelku dost bolelo a tak jsem se rozhodl že s rodiči zajedu na pohotovost. 

Tam se mně to snažili vyčistit a napsali mi antibiotika s doporučením na kožní. Řekli také, že mně tam měla poslat doktorka už dávno. Mimochodem byly to 3 mněsíce od prvního výskytu velkého hnisavého vředu. Na chirurgiji jsem se dostal k panu primářovi, který  to viděl jako jasnou věc. Vzal si z vředů vzorky, napsal mi další antibiotika tentokrát na 14dnů a říkal že ty které jsem dostal předtím nebyly přímo na tuto nemoc. K tomu mi předepsal Lujvack(lek na podporu imuniti).

Po čtrnácti dnech a jednom týdnu se oběvil na mém těle další vřed. Opět jsem dostal další antibiotika, tentokrát od nějaké paní doktorky, která je na kožním a ten luivack na 2měsíce(500kč) a šel jsem opět domů se zoufalou nadějí, že to snad pomůže.

Po dobrání Luivack to už mamka nevydržela a vzala mně k léčitelce. Kromě toho že to stálo vcelku dost peněz a poté  jsem mněl být podle ní zdravý, tak zhruba někdy v září jsem dostal další vředy. Opět jsem šel znovu za mojí doktorkou a kromě toho, že jsem si připadal že ji obtěžuji mně poslala na chirurgii a tam mi to všechno doktorka vylíčila co to je zač a že mám nějaký bacil v kůži a že se mu říká zlatý stafilokok, přesně nevím, ale myslím, že dělala nějaké testy a říkala ať zajdu za mojí doktorkou ať mně pošle na imunologiji. Na imunologiji mi vzali krev prohlídli mě ultrazvukem orgány a říkali, že mně budou muset poslat do brna. 

Za měsíc se mi udělal opět další vřed a tentokrát když jsem šel k doktorce tak měla dovolenou a tak v beznaději jsem zamířil na chirurgiji tam mně doktorka přijala a ošetřila mně, ale moc ráda nebyla, že prý musím mít doporučení nic méně mně poslala z doporučením na kožní kde dospěli k závěru že antibiotika budou ty pravé a tak se podívala do takové moc tlusté knížky a prohlásila "tak tyto jste ještě neměl tak ty vám dáme" Dále pak jak se dozvěděla že jsem byl na imunologiji tak začala tvrdit, že je to imunologický problém a že to musí vyřešit imunolog a tak jsem byl obět poléčený.

Dále tak za pár dní a to při opětované návštěvě při převazu na chirurgiji při rozebírání mého zdravotního stavu řekla, že prý existuje ještě jakýsi lék za 10tis který má být lapší než luivack a že mám opět zajít na kožní a zeptat se na to.

Tam jsem se tentokráte dostal k té třetí doktorce a ta řekla že to na to vůbec není že je to imunologický problém a že se paní doktorka na chirurgiji spletla a dala mi opět jiné antibiotika a to i přesto že jsem jí říkal že pan doktor na imunologiji chtěl další odběr krve a to neskreslený antibiotiky.

Paní doktorka ale tvrdila, že to prý nevadí a když jsem po ní chtěl aby mi to všechno vysvětlovala co mi vlastně je na co jsou ty léky, které mi nechce napsat tak začínala pomalu ale jistě ze mně zuřit.

Tak jsem raději šel sedl do auta a rozbrečel se, přemohla mně naprostá beznaděj. Zdálo se mi že všichni na mně kašlou a že všem jsem fuk až na paní doktorku na chirurgiji a tak až jsem se trochu uklidnil jsem jí zavolal co mám dělat. Jestli tedy vůbec mám začít brát ty antibiotika kvůli doktoru z imunologije. Říkala že se určitě spletla s těmi léky za 10 tisíc korun a že oni to určitě ví nejlíp a že mám dojít, že mi to ošetří.

O týden později, někdy v prosinci, při návštěvě pana doktora na imunologii a po ujištění že jsem na kožním byl a že tam prohlásili že je to imunologický problém(totiž předtím tak trochu zastával názor že je to kožní problém) mi odebral krev. S tím,  že mám v lednu dojít a že mně objedná na imunologii do Brna.

Po Silvestru na Nový rok se mi opět vrátily mé neduhy, ale tentokrát novým způsobem a to v podobě podkožního váčku z hnisem a to u konečníku.

Nechtěl jsem jet na pohotovost a tak jsem přetrpěl noc v bolestech svíjejíc se na posteli.

A tak jsem ráno absolvoval trasu obvodní, chirurgije a to na chirurgii jsem byl jako předtím vždy alespoň 4x vždy každý druhý den skrátka podle potřeby,

Po dobrání týdenních antibiotik se mi vřed udělal znovu tentokráte o 1cm výš, ale nešel jsem k obvodní ale pochlubil jsem se s tím na chirurgii, následovala antibiotika kde mi to opět rozřízla a vyčistila takže další týden na chirurgiji ještě štěstí, že když jsem tam šel jakože opakovaně tak po mně 30 Kč nechtěla.

I tak v lednu jsem zaplatil za lékaže a různé antibiotika, vitymíny a další doporučené věci cca 500 bez peněz za cestu.

Při jarní návštěvě doktorka požádala a zaplacení 30 Kč poplatku za nic. A hned mě obědnala do Brna na imunologii.

Asi o měsíc později, kdy jsem byl v Brně na odběr krve a doktorka mi věnovala svých drahocených 20 minut zkoumání co vše jsem prožil, její jediný nápad byl, že bych mohl mít málo železa. Že výsledky dojdou mému panu doktorovi na imunologii. Mimo jiné ještě odebrala vzorky na rozbor dna že prý jak velký je rozsah poškození kvůli tomu že trpím nedostatkem jedné obranné látky (selektivní deficit IGA), ale uz tehdy se na mé IGAčko došlo čiřou náhodou a to kvůli tomu že jsem alergik. Takže bych řekl, že to k výsledku proč mé neduhy přetrvávají nepovede. Sami nejspíš neví pořádně co to iga je takže 30kč +260kč cesta.

Opět se mi vrátily mé potíže a tentokrát tak 3 cm nad konečníkem znovu jsem šel k obvodní a ta mně znovu překvapila 30 Kč poplatkem i přesto, že za opakovaný problém se neplatí. Přitom mi napsala doporučení na chirurgii a antibiotika cca jsem za tento rok dal za doktory a léky 1200 Kč. Nepočítam cestu a za minulý rok to bylo okolo 3500 Kč.

Zvláště je zajímavé, že na chirurgiji jsem platil jen při 1 návštěvě a pak jsem tam byl 6 krát zadarmo a na imunologii mi bylo řečeno, že poprve platit budu a pokud tam budu chodit znovu a znovu s tím samým problémem tak že platit nebudu. 

Po rozhovoru z dědou jsem zjistil, že prý to není nikde napsané a že tomu zákonu nikdo nerozumí a každý si ho vykládá pro svůj prospěch. Doktoři vám ani nepomůžou a ještě plať jak blbej. To je na mašlu. Kdybych přišel o práci tak by mi snad nic jiného nezbylo. 

Nikomu bych nepřál být na mém místě, tento příběh je pravpý a vše mám lékařsky doloženo.

Pokud možno dřžte mi palce ať konečně někdo na něco přijde,začínám totiž ztrácet naději.

TIP

PRO VÁS

  • STANTE SE NAŠIMI AMATÉRSKÝMI REDAKTORY!!
  • Napište nám svůj příběh či stížnost! Klikněte ZDE!
  • Pomůžete tak v boji proti nespravedlnosti

_____________________________________________________________________________________________

T I P

PRO VÁS

  • NEJROZSÁHLEJŠÍ ŽIVOTNÍ SITUACE POPLATKŮ!!
  • Hledejte v seznamu poplatků! Klikněte ZDE!
  • Pro každý poplatek si vyhledejte vlastní životní situaci

Prohledat jednotlivé výrazy - Nekonečný příběh: Bolest, bezdnaděj, platby u doktorů..

Nekonečný , příběh: , Bolest, , bezdnaděj, , platby , u , doktorů.. ,

Nekonečný příběh: Bolest, bezdnaděj, platby u doktorů..

vím o čem mluvíš...... :(

Ahojky!!!Věř,že naprosto vím o čem mluvíš...se zlatým kokem,který osídlý kůži a ...

zkus si udelat krevni odber na chlamidie me taky bylo porad blbe a nic me nenasl...

medicína - kšeft

je to dost smutné počteníčko... já jsem v podobné situaci také.. mě volali každý...

Diskutovat

Limit na poplatky za léky 5000 Kč je podvodem na pacientech!

Nevím jak kdo si prostudoval jak to je s finančním limitem u doplatků léčiv a u ... více »

Zloděj volá chyťte zloděje. Volby ani Lisabon možná nebudou

Potěšilo mě včerejší vystoupení předsedy ODS Mirka Topolánka, ale i dalších před... více »

Nechte si proplácet poplatky a nedejte se zastrašit

Jsem důchodkyně a tak si nechám každý měsíc těch 180 korun co na nich zaplatím o... více »

Anketní otázka