Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Nemáš povinné ručení? Zaplatíš tisíce!

20.01.2009, 09:37   |   LaS   |   komentářů (3)

800 tisíc řidičů, kteří nemají od začátku tohoto roku uzavřené povinné ručení, čekají tvrdé sankce, kterým nikdo neunikne. Mohou přijít o desetitisíce korun!

Pokuty pro hříšníky až 3 000 korun

Od prvního ledna totiž pro hříšníky, kteří neuzavřeli povinné ručení začala platit povinnost přispívat do tzv. garančního fondu. To vša není všechno. Pokud vás při jízdě s vozidlem bez povinného ručení zkonotroluje policie, zaplatíte až 3 tisíce korun pokuty a to i opakovaně.

Příspěvky do garančního fondu vás mohou zruinovat

Výše příspěvků do garančního fondu je výrazně vyšší než je tomu u normálně uzavřeného povinného ručení. U osobního automobilu zaplatíte 30 až 70 korun denně. Což představuje částku u automobilu s objemem motoru nad 1850 cm3 částku až 2100 korun za měsíc, tedy 24 500 korun za rok. Pro srovnání úhrady za povinné ručení u stejného automobilu jsou méně než poloviční.

Povinnosti platit se už nevyhnete

Povinnosti přispívat do garančního fondu se rozhodně nevyhnete. Od prvního ledna se totiž intenzivně kontroluje registr vozidel a porovnává s databází pojištění. Kdo vlastní automobil, který figuruje v registru a není v databázi pojištěných, bude muset zaplatit příspěvek.

Domů mu totiž přijde složenka na předmětnou částku. Pokud by vlastník nepojištěného vozidla ani potom nezaplatil a neuzavřel si povinné ručení, bude částka vymáhána exekučně. Je tedy jen otázkou času, kdy vám, jako majiteli nepojištěného vozidla výzva k úhradě přijde.

Povinnosti platit až trojnásobně vyšší částky do garančního fondu se můžete vyhnout urychlením uzavřením povinného ručení u některé ze 13 pojišťoven, které takový produkt nabízejí.

Nepojištěná auta způsobují stamilionové škody

Každý devátý automobil, který nemá povinné ručení, může poškozenému přidělat velké starosti. Místo pojišťovny totiž za nepojištěného viníka musí platit právě garanční fond, který následně vymáhá částku škody na viníkovi.

O tom, že se jedná o skutečně velký problém hovoří i statistiky, které potvrzují, že škody způsobené nepojištěnými vozidly dosahují výše 500 milionů korun.

Prohledat jednotlivé výrazy - Nemáš povinné ručení? Zaplatíš tisíce!

Nemáš , povinné , ručení? , Zaplatíš , tisíce! ,

Nemáš povinné ručení? Zaplatíš tisíce!

Srovnání povinného ručení

Dobrý den, pokud sháníte jakékoli povinné ručení pro Váše vozidlo, můžete bezpl...

Zrušení povinného ručení

Dobrý den, na http://www.finance.svetu.cz jsem se dočetl, že pro zrušení povinné...

Evropské Centrum Odškodnění

EvCO je společnost, která se zabývá získáváním odškodného pro všechny účastník...

Diskutovat

Pozor na praktiky ČSOB. Stačí malá nepozornost!

Chtěl bych jen upozornit na situaci, která se mě stala letos  a může s... více »

Pojišťovací Kocourkov v Česku vládne

Jsem vdova. Můj manžel ještě když žil si platil životní pojištění. Přesněji řeče... více »

Pozor na pojišťovací agenty a jejich sliby

Dnes je mó;dní uzavírat pojištění na kdeco. Pojišťovací agenti vás dovedou při l... více »

Anketní otázka