Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Nesplněné sliby politiků likvidují naší ekonomiku

06.02.2009, 08:27   |   Jana   |   komentářů (1)

Sliby politiků spíš škodí, než že by nám k něčemu byly. To se ukázalo i se současnými návrhy na řešení krize.

Každý z politiků se trumfuje v opatřeních, která hodlá prosazovat. Málokdy však mluví o nákladech a ještě méně mluví o tom, jak je jeho opatření reálně prosaditelné. Politika prostě něco napadne, pak to jde hned za čerstva říct novinářům a teprve potom to začne rozpracovávat a někdy i prosazovat. Ovšem s nejistým výsledkem.

Stejnou chybu udělali i ministr financí Kalousek, spolu s ministrem průmyslu Římanem. První jmenovaný se nechal už před několika měsíci slyšet, že podnikatelé by měli mít možnost odpočtu DPH na kterýkoliv vůz, který si pro podnikání pořizují.

Od té doby se však vůbec nic nestalo. Dokonce ani není připravený žádný zákon, který by toto upravoval. Dokonce se o tomto opatření ani už hlasitěji nemluví! A výsledek?

Podnikatelé omezili nákup aut, protože čekají až opatření vstoupí v plastnost. Prostě uvěřili slovům politika, které však byly skutečně jenom slova. Čekání podnikatelů znamenalo, že v době krize, poklesl u této části obyvatel v lednu prodej aut o 36 procent! Což je rekordní pokles. U ostatních obyvatel přitom prodej rostl o 12 procent. Kvůli poklesu u podnikatelů však spadl celý prodej o více než 10 procent. To je reálný výsledek slibu významného ministra, který svůj slib nesplnil.

To samé se teď děje ohledně šrotovného. Stejnou chybu dělá další ministr. Ministr Říman. Vyjde s nápadem, který je jinak velmi zajímavý a účinný. Bohužel už pro něj nemá zajištěnu podporu, kdy se proti němu staví právě dříve zmíněný ministr Kalousek.

Můžeme jen očekávat jak opět nesplněné sliby a nenaplněná očekávání ovlivní naši ekonomiku.

Prohledat jednotlivé výrazy - Nesplněné sliby politiků likvidují naší ekonomiku

Nesplněné , sliby , politiků , likvidují , naší , ekonomiku ,

Nesplněné sliby politiků likvidují naší ekonomiku

Korupci v Ceske republice zabrani az mezinarodni soud

Na zaklade rozhodnuti nejvyssiho soudu jsem vyhrala spor o byt,ktery byl zis...

Diskutovat

Vyplavení bytu horor pro každého

Konečně malíř opouští po dvou dnech náš byt. Za dva dny po dřině po malová... více »

Nová služba za 24 hod? Máte jí už za 4 měsíce!

V srpnu tohoto roku, jsem chtěl dceři převést předplacenou kartu na paušál "... více »

Běžná cena? Další z triků obchodníků

Rozhodl jsem se koupit si kávovar. Takový nějaký lepší. Na Internetu to dnes nen... více »

Anketní otázka