Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Nový byznys v Česku: velkopěstírny marihuany

08.06.2008, 08:33   |   Tomáš Fránek (Aktualne.cz)   |   komentářů (0)

V Česku se rychle rozmáhá nový tip nelegálního podnikání - ve velkém a kvůli obchodu se pěstuje marihuana.

Případů, kdy se policii daří odhalovat nové velkopěstírny konopí, tak velmi rychle přibývá.

Národní protidrogová centrála uvedla, že letos radikálně stoupl počet objevených hydroponních pěstíren konopí. Za necelých pět měsíců jich policisté nalezli přes 60, za celý loňský rok bylo zjištěno 34 pěstíren, tedy zhruba o polovinu méně.

Zásah na Domažlicku

Většinu letos odhalených pěstíren podle policie provozovali Vietnamci.

Další velkopěstírnu marihuany s více než 900 rostoucími rostlinami a dalším množstvím vypěstované a nasušené drogy tak v sobotu objevil speciální útvar celníků v Semošicích u Horšovského Týna na Domažlicku. „Na místě celníci zadrželi dva Vietnamce ve věku 32 a 42 let," uvedla Jitka Blahutová z celního ředitelství v Plzni.

„Pěstírna marihuany se nacházela v nebytových prostorách. Specialisté objekt sledovali, protože měli podezření, že slouží jako sklad tabákových výrobků," uvedla Blahutová. Celníci dnes dostali povolení k prohlídce. Na místě objevili kolem 900 rostlin v různém stadiu růstu a dále množství vypěstované a nasušené drogy.

Marihuana z velkopěstíren míří i do zahraničí. „Marihuana produkovaná v těchto pěstírnách byla určená částečně pro nelegální distribuci na českém trhu a dílem pro pašování do zahraničí, zejména pak do Německa," řekl ředitel Národní protidrogové centrály Jiří Komorous.

Kdo to financuje?

Droga produkovaná v těchto pěstírnách obsahuje vysoké procento účinné látky THC, které se pohybuje v rozmezí 18 až 20 procent. Podíl THC v marihuaně pěstované v našich klimatických podmínkách běžným způsobem v květináčích nebo na políčkách se pohybuje kolem 5 až 8 procent.

Podle zástupců Česko-vietnamské společnosti existuje podezření, že pěstírny zafinancovali a stále financují překupníci s marihuanou ze západní Evropy, především z Německa, Francie a Nizozemí.

A pěstírny marihuany v Česku patří mezi největší černé odběratele elektřiny. Za loňský rok spotřebovali energii za téměř 13 milionů korun.

Celý článek naleznete na portálu www.aktualne.cz

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/domaci-ekonomika/clanek.phtml?id=607533

Prohledat jednotlivé výrazy - Nový byznys v Česku: velkopěstírny marihuany

Nový , byznys , v , Česku: , velkopěstírny , marihuany ,

Limit na poplatky za léky 5000 Kč je podvodem na pacientech!

Nevím jak kdo si prostudoval jak to je s finančním limitem u doplatků léčiv a u ... více »

Zloděj volá chyťte zloděje. Volby ani Lisabon možná nebudou

Potěšilo mě včerejší vystoupení předsedy ODS Mirka Topolánka, ale i dalších před... více »

Nechte si proplácet poplatky a nedejte se zastrašit

Jsem důchodkyně a tak si nechám každý měsíc těch 180 korun co na nich zaplatím o... více »

Anketní otázka