Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Odklad zavedení Eura je chyba: Doplatí na ní každý!

15.10.2008, 01:51   |   HK   |   komentářů (0)

Ministr financí Miroslav Kalousek a guvernér České národní banky Zdeněk Tůma o víkendu oznámili, že vzhledem k finanční krizi ve světě a snaze některých západoevropských zemí dočasně porušovat limity deficitů hospodaření státu vyplývající z tzv. Paktu stability, letos neoznámí termín zavedení eura v České republice a učiní tak až v průběhu příštího roku.

 

Přitom zástupci firem, podnikatelské svazy i Hospodářská komora České republiky v minulých týdnech vládu vyzvaly, aby termín přijetí eura oznámila co nejdříve a podnikla všechny kroky vedoucí k co nejrychlejšímu zavedení eura v České republice. I na tomto se shodl prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel při své dnešním jednání se zástupci výrobců skla a bižuterie v Libereckém kraji v Jablonci nad Nisou.

 

„Oznámený odklad termínu přijetí eura bude mít i nadále nepříznivý vliv na české firmy, které se orientují zejména na obchod se zeměmi eurozó;ny. Ty se budou muset i nadále potýkat s kolísajícím kurzem či případným neopodstatněným zpevněním koruny, které jim bude snižovat tržby,“ uvedl prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel s odkazem na informace Pavla Juříčka ze Sdružení automobilového průmyslu, podle něhož koruna za poslední tři roky zpevnila o více než 40 procent a 90 největších výrobců automobilů připravila v prvním pololetí na tržbách o více než deset miliard korun.

„Čím dále více našich firem však využívá platbu v eurech i v rámci svých dodavatelsko-odběratelských vztahů v České republice. Tento počet firem se, zejména po prudkém posilování koruny během léta, rapidně zvyšuje,“ dodal Petr Kužel.

 

Hospodářská komora České republiky se v souvislosti s odkladem zavedení eura v České republice obává i případných dalších spekulací s českou korunou. „Odpadla by především kurzová rizika a transakční náklady. S přijetím eura předpokládá Hospodářská komora další rozvoj zahraničního obchodu, a to i díky z toho vyplývající transparentnosti cen a plateb, bankovních transakcí  a úrokových sazeb,“ říká prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel.

 

Hospodářská komora České republiky považuje brzké zavedení eura v České republice za jednu z hlavních priorit a podmínku dalšího úspěšného rozvoje ekonomiky a konkurenceschopnosti České republiky.

Prohledat jednotlivé výrazy - Odklad zavedení Eura je chyba: Doplatí na ní každý!

Odklad , zavedení , Eura , je , chyba: , Doplatí , na , , každý! ,

Vyplavení bytu horor pro každého

Konečně malíř opouští po dvou dnech náš byt. Za dva dny po dřině po malová... více »

Nová služba za 24 hod? Máte jí už za 4 měsíce!

V srpnu tohoto roku, jsem chtěl dceři převést předplacenou kartu na paušál "... více »

Běžná cena? Další z triků obchodníků

Rozhodl jsem se koupit si kávovar. Takový nějaký lepší. Na Internetu to dnes nen... více »

Anketní otázka