Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

ODS odmítá ustoupit lidovcům, na poplatcích u lékaře trvá

04.03.2008, 12:59   |   Josef Kopecký (iDnes.cz)   |   komentářů (0)

ODS nehodlá ustupovat tlaku lidovců na zrušení poplatků pro děti do šesti let, pro důchodce a seniory v domovech důchodců. Nejsilnější vládní strana nepřipouští ani to, že by z dalších plánovaných reforem zdravotnictví měla vypadnout změna zdravotních pojišťoven a fakultních nemocnic na akciové společnosti.

"To, s čím lidovci přišli, cupuje reformu," řekl včera, v den, kdy se sešla výkonná rada ODS, ministr zdravotnictví Tomáš Julínek. - více o návrhu lidovců zde

"Ve středních Čechách fungují nemocnice jako akciovky od roku 2004 s podporou KDU-ČSL," argumentuje místopředseda ODS a středočeský hejtman Petr Bendl. Stejně jako Julínek zdůraznil, že když teď lidovci protestují proti poplatkům, napadají něco, pro co hlasovali.

Fakt je, že když se lidovci spojí s opozicí, prosadí zrušení některých poplatků i přes odpor ODS. Stejně tak mohou zabránit přeměně pojišťoven na akciové společnosti.

Odboráři vyhlásili stávku"Vadí nám, že by část vybraného pojistného mohla odplynout ze zdravotnictví jako odměna pro soukromé vlastníky pojišťoven," vysvětluje výhrady lidovců jejich expert na zdravotnictví Ludvík Hovorka.

Po změkčení dopadů některých reforem včera po lidovcích a zelených začaly volat i odbory. Stávkovou pohotovost vyhlásila Českomoravská komora odborových svazů, jež zastupuje asi 540 tisíc lidí.

Julínkovy plány nazývají odbory "velkou zdravotnickou loupeží". Vadí jim převod nemocnic a pojišťoven na akciovky. Kritizují i plánované zvýšení věku odchodu do důchodu na 65 let.

"Právo stávkovat má každý. Dva měsíce jsou příliš krátká doba na to, aby mohl někdo vyhodnotit, jak reforma zdravotnictví funguje," brání plány vlády místopředseda ODS Ivan Langer.

Celý článek naleznete na zpravodajském portálu www.iDnes.cz

http://zpravy.idnes.cz/ods-odmita-ustoupit-lidovcum-na-poplatcich-u-lekare-trva-pe6-/domaci.asp?c=A080304_081901_domaci_jte

Prohledat jednotlivé výrazy - ODS odmítá ustoupit lidovcům, na poplatcích u lékaře trvá

ODS , odmítá , ustoupit , lidovcům, , na , poplatcích , u , lékaře , trvá ,

Limit na poplatky za léky 5000 Kč je podvodem na pacientech!

Nevím jak kdo si prostudoval jak to je s finančním limitem u doplatků léčiv a u ... více »

Zloděj volá chyťte zloděje. Volby ani Lisabon možná nebudou

Potěšilo mě včerejší vystoupení předsedy ODS Mirka Topolánka, ale i dalších před... více »

Nechte si proplácet poplatky a nedejte se zastrašit

Jsem důchodkyně a tak si nechám každý měsíc těch 180 korun co na nich zaplatím o... více »

Anketní otázka