Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

ODS účtuje po volbách: Ministři dali funkce k dispozici

27.10.2008, 11:17   |   pat (Aktualne.cz)   |   komentářů (0)

Vedení ODS se v neděli večer sešlo, aby vyhodnotilo situaci po prohraném druhém kole senátních voleb.

Premiér a šéf strany Mirek Topolánek ještě krátce před zasedáním grémia připustil, že je připraven na prosincovém kongresu strany podpořit ve volbách nového předsedy některého ze svých konkurentů.

Nakonec se ale žádné zemětřesení ve straně nekonalo. Výsledkem více než tříhodinového jednání bylo krátké prohlášení, které Topolánek přenesl novinářům.

Podle špiček ODS má vládní koalice i přes neúspěch ve volbách pokračovat. Topolánek ale bude iniciovat jednání s koaličními partnery. Všichni ministři ODS také dali premiérovi své funkce k dispozici.

Grémium dále odsouhlasilo, že na pozici šéfa Senátu bude prosazovat stávajícího předsedu horní komory Přemysla Sobotku.

Vedení strany se vyslovilo pro to, aby se neposouval termín kongresu ODS.

A grémium také vydalo doporučení svým politikům k sestavování koalic v krajích - omezení jsou pouze dvě: nejít do koalice s komunisty a dodržovat program ODS.

Bendl: Naše taktika vyšla na 90%

Topolánkovi kritici  - středočeský hejtman Petr Bendl a pražský primátor Pavel Bém - šli na noční jednání s taktikou, kterou ovšem nechtěli předem prozradit.

Těsně před půlnocí Bendl oznámil, že 90% všeho, co žádali, je součástí usnesení. A prozradil také, co mu nevyšlo: premiér Topolánek by se měl mnohem jasněji vyjádřit, zda bude kandidovat na prosincovém kongresu na předsedu strany.

"Já si myslím, že by takové vyjádření udělat měl, ale on říká, že na to potřebuje čas, Měl by se ale jasně vyjádřit," oznámil Bendl novinářům.

"Na definitivní rozhodnutí z pohledu Mirka Topolánka máme ještě čas, ta debata není o osobách, ale o jasné představě, jakým způsobem si kdo představuje budoucnost ODS a České republiky," hájil Topolánka jeho místopředseda Ivan Langer.

Nikdo jiný se k situaci nevyjádřil, členové grémia nastoupili do aut a z Kramářovy vily odjeli.

Langer jen dodal, že se v pondělí sejde grémium znovu a navrch i s hejtmany.

Mapa nebyla překreslena

Topolánek v neděli v písemném prohlášení odmítl výzvy ČSSD, aby jeho vláda odešla. Podle něj by z toho měl prospěch pouze šéf ČSSD Jiří Paroubek.

"Připomínám, že výsledek posledních sněmovních voleb stále platí, existence vlády se podle ústavy odvíjí od nich a politická mapa v tomto smyslu nebyla a ani nemohla být pozměněna, natož překreslena," zdůraznil Topolánek.

Premiér se tak nepřímo vymezil proti výroku prezidenta Václava Klause, který již dříve označil volební výsledek za Topolánkovu porážku. "Je to historicky největší porážka nějaké politické strany u nás. To je přece vymazání jedné politické strany z jedné mapy," řekl Klaus v TV Prima.

Celý článek naleznete na portálu www.aktualne.cz

http://aktualne.centrum.cz/domaci/podzimni-volby-2008/clanek.phtml?id=620386

Prohledat jednotlivé výrazy - ODS účtuje po volbách: Ministři dali funkce k dispozici

ODS , účtuje , po , volbách: , Ministři , dali , funkce , k , dispozici ,

Limit na poplatky za léky 5000 Kč je podvodem na pacientech!

Nevím jak kdo si prostudoval jak to je s finančním limitem u doplatků léčiv a u ... více »

Zloděj volá chyťte zloděje. Volby ani Lisabon možná nebudou

Potěšilo mě včerejší vystoupení předsedy ODS Mirka Topolánka, ale i dalších před... více »

Nechte si proplácet poplatky a nedejte se zastrašit

Jsem důchodkyně a tak si nechám každý měsíc těch 180 korun co na nich zaplatím o... více »

Anketní otázka