Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Opět hrozí drastické zvýšení poplatků na katastru!

03.04.2009, 08:46   |   LaS   |   komentářů (1)

Poplatek za vklad vlastnické práva do katastru nemovitostí se může zvýšit až trojnásobně. Místo 500 Kč za každý vklad nyní můžete od nového roku zaplatit i 2000 Kč. Maximálně až 20 000 Kč!

Zvýšení poplatků na kastru opět na stole

Není to ani rok co poslanecká sněmovna zamítla vládní návrh zákona na zvýšení poplatků za vklad do katastru nemovitostí. Poplatek se měl tehdy zvýšit až čtyřnásobně.

Nyní přišla vláda v demisi, konkrétně ministr zemědělství Gandalovič se zcela stejným návrhem. S tím rozdílem, že poplatek se zvýší mírněji, než bylo zamýšleno původně. I tak by tato změna znamenala několikanásobné zvýšení současného poplatku.

Poplatek se má zvýšit fakticky o 70 až 120 %

A vláda jde na to chytře. Neoznamuje zvýšení poplatku například z 500 na 1100 Kč, což bude častá výše poplatku za vklad, ale poplatek tzv. rozfázuje. To znamená, že se bude nově platit za každou položku, která se převádí. Pokud tedy bude převáděn rodinný dům, pak místo současných 500 Kč za převod domu s pozemky, zaplatíte základní poplatek 500 Kč + 300 Kč, za převod pozemku na kterém dům stojí + 300 Kč za převod pozemku se zahradou. Celkem tak zaplatíte za úplně stejný převod 1 100 Kč, tedy dvakrát více než nyní. Pokud bude převáděn byt, pak místo současných 500 Kč zaplatíte 500 + 300 Kč za podíl na pozemku na kterém dům s bytem stojí, tedy celkem 800 Kč.

V některých případech může poplatek za vklad na katastrálních úřadech činit i 20 000 korun, což je maximální částka výše tohoto poplatku.

V krizi je pro stát každá koruna dobrá

Je poměrně neetické, že se fakticky totožný návrh v tak krátké době opět překládá poslanecké sněmovně. Je zde vidět velký zájem a tlak na zvýšení poplatků na katastrech, který je odůvodňován nutností financovat vybranými poplatky digitalizaci katastrálních map. To se však děje již dnes a za zvýšením poplatků tak můžeme hledat především nutnost vylepšit finanční situaci státu v době hospodářské krize.

Prohledat jednotlivé výrazy - Opět hrozí drastické zvýšení poplatků na katastru!

Opět , hrozí , drastické , zvýšení , poplatků , na , katastru! ,

Opět hrozí drastické zvýšení poplatků na katastru!

800,- za vklad bytu

Chystam se koupit byt za cca 2 000 000. Po teto informaci, ze za vklad nezaplati...

Diskutovat

Na cizinecké policii se vesele kšeftuje s pořadovými lístky

Na cizinecké policii v Praze v Koněvovce se vesele kšeftuje s pořadovými čísly. ... více »

Reklamace? Zákazník nemá téměř žádná práva. Může jen čekat

Zákazník v Česku nemá téměř žádná práva. Hlavně ať zaplatí a pak ať na svůj výro... více »

Pošlete svůj příběh a vyhrajte hodnotné ceny a hlavně svou příležitost!

Portál www.mojepoplatky.cz vyhlašuje velkou soutěž o nejlepší a neužitečnější př... více »

Anketní otázka