Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

OVB Vstřícná banka: Česká spořitelna je u odborníků nejvstřícnější bankou

23.04.2010, 06:54   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (0)

Odborná porota je kromě veřejnosti a serveru www.bankovnipoplatky.com jedním z hodnotitelů v projektu klientského ratingu OVB Vstřícná banka. Její podíl na celkovém hodnocení je 58 procent. Odborná porota má tak v celém hodnocení jednoznačně nejsilnější váhu.

Česká spořitelna je u odborníků nejvstřícnější bankou

Kladné hodnocení Česká spořitelna získala od výrazné většiny odborníků, kteří na České spořitelně ocenili její vstřícnost v podobě široké palety produktů, bezkonkurenční komplex služeb pro klienty a samozřejmě i rozsah sítě poboček a bankomatů. Česká spořitelna se tak stala mezi odborníky nejvstřícnější bankou mezi všemi hodnocenými bankami.

Pozitivně lze hodnotit postupné inovování služeb a zavádění zajímavých novinek, např. vkladové bankomaty, možnosti e-faktur v internetovém bankovnictví servis24 apod. Tyto novinky jsou cestou k zavádění a realizaci pojmu „univerzální banka“, která v budoucnu poskytne klientům služby nejenom čistě bankovní, ale také servisní a nadstandardní, což je velmi důležitým znakem vstřícnosti banky,“ komentuje své hodnocení porotce, advokát Miroslav Zeman

Ve stejném duchu hodnotí Českou spořitelnu i Otakar Schlossberger. „Osobně velmi oceňuji nápad na komunikaci s veřejností ve vazbě na reklamu 365 důvodů, proč být klientem České spořitelny. Je to velmi nápadité a mně to velmi zaujalo. Tato reklama je podle mého názoru nevtíravá a decentní,“ a dodává: „Dále je nutno ocenit uveřejnění Kodexu chování mezi bankou a klientem a existenci bankovního ombudsmana, což jistě zvyšuje důvěru klienta v banku.

Negativně ovlivňovalo hodnocení České spořitelny výše poplatků a jejich struktura. Tuto problematiku však kritizovaly porotci i u dalších hodnocených bank.

Komerční banka je univerzální

Komerční banka je stejně jako Česká spořitelna pozitivně hodnocena v šíři nabízených produktů a služeb. Vstřícnost banky je také spatřována v kvalitní personální politice a zajímavém způsobu prezentace produktů a služeb.

Z pohledu nabízených produktů a služeb opět patří Komerční banka mezi banky nejuniverzálnější, nabízí jak běžné, vkladové, podnikatelské i studentské účty, úvěry hypotéční, spotřebitelské, podnikatelské, karty, investice, stavební spoření, penzijní připojištění i pojištění jako takové“, říká porotce Eva Poláchová ze společnosti OVB.

Kvalitu mediální prezentace banky komentuje Karel Kopeček, jako zástupce Deník.cz takto: „Komerční banka je mediálně nejviditelnější banka posledních měsíců – kampaně upozorňující na hypotéky a další produkty… Komerční banka tímto potvrzuje, že soupeří o místo jakési „české jedničky“ s Českou spořitelnou. Byť je z mého pohledu stále o kousek pozadu, odstup za ČS je spíše v teoretické rovině.

Raiffeisenbank je dynamická a dravá

Raiffeisenbank se stala Nejvstřícnější bankou I. čtvrtletí s celkově nejlepším hodnocením. Tato banka získala vyvážené hodnocení jak u veřejnosti, tak u serveru bankovnipoplatky.com, tak u odborníků. Raiffeisenbank se tak v hodnocení odborníků dostala mezi nejlepší trojku ve společnosti dvou největších bank. Na Raiffeisenbank odborníci pozitivně hodnotí její dynamiku a zajímavé, průlomové nápady.

Své hodnocení Raiffeisenbank přehledně komentoval Dalibor Z. Chvátal ze serveru www.mesec.cz: „Bezpečné ovládání účtu, kompletní nabídka úvěrových produktů na pár kliknutí, férové ceny za transakční služby a aktivní postoj banky při řešení nabídek i problémů dělá z Rajfky každodenního spolehlivého partnera pro život.

Fantastická dynamika Raiffeisenbank posledních let se sice v loňském roce 2009 zpomalila, ale titul nejdynamičtější banky jí náleží právem. Pozitivně lze hodnotit zejména rychlý nárůst portfolia služeb a produktů pro soukromou i podnikovou klientelu,“ potvrzuje František Pavelka, vedoucí katedry finančních produktů BIVŠ.

Kompletní výsledky hodnocení odborné poroty naleznete zde:

http://www.vstricnabanka.cz/h/hodnoceni.html?b=1&l=3

Veřejnost může banky hodnotit zde:

www.vstricnabanka.cz

Prohledat jednotlivé výrazy - OVB Vstřícná banka: Česká spořitelna je u odborníků nejvstřícnější bankou

OVB , Vstřícná , banka: , Česká , spořitelna , je , u , odborníků , nejvstřícnější , bankou ,

Vyplavení bytu horor pro každého

Konečně malíř opouští po dvou dnech náš byt. Za dva dny po dřině po malová... více »

Nová služba za 24 hod? Máte jí už za 4 měsíce!

V srpnu tohoto roku, jsem chtěl dceři převést předplacenou kartu na paušál "... více »

Běžná cena? Další z triků obchodníků

Rozhodl jsem se koupit si kávovar. Takový nějaký lepší. Na Internetu to dnes nen... více »

Anketní otázka