Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Podnikatelé ušetří statisíce: Mohou odečíst DPH při nákupu všech automobilů

04.03.2009, 07:19   |   LaS   |   komentářů (0)

Podnikatelům se výrazně uleví. DPH si mouhou uplatnit při nákupu kteréhokoliv auta, nikoliv pouze u aut z mřížkou jako dosud. Očekává se růst prodejů automobilů.

Odpadla tak podmínka, aby podnikatelé pro možnost odpočtu DPH kupovali pouze auta užitková, osobní auta vybavená mřížkou. Omezující opatření však bylo v praxi často obcházeno.

Opatření zvýší prodeje automobilů

V následujících měsících tak můžeme očekávat zvýšení prodejů osobních vozů až o několik procent. Právě podnikatelé v předchozích měsících omezovali a odkládali nákupy nových aut, z důvodu očekávané daňové změny.

Možnost odpočtu DPH při pořízení nových vozidel výrazně ušetří podnikatelům náklady a zlevní pořízení nových vozů.

Kolem schvalování daňových změn se strhla v poslanecké sněmovně tvdá diskuse. Z opozičních řad byl kritizován především fakt, že možnost odpočtu DPH dostaly podnikatelé i na luxusní vozy. Luxusní vozy s pořizovací cenou více než milion korun se přitom v ČR až na výjimky nevyrábějí.

Výrobci automobilů krok vítají

Spolu s podnikateli vítají novou možnost i výrobci automobilů a jejich součástí. Zvýšená poptávka na domácím trhu zvýší prodeje a výrobu automobilů především u domácích výrobců. Značky, které se v České republice vyrábí, tedy Škoda, Toyota, Peugeot, Citroen a Hyundai se totiž podílejí na domácím trhu více než 45 procenty.

Pro výrobce však je a bude významnější vývoj na trzích v Německu či Velké Británii, kam směřuje nejvíce doma vyrobených vozů. Právě Německý automobilový trh popadl druhý dech, kdy po zavedení štědrého šrotovného stoupl prodej automobilů o více než deset procent.

Prohledat jednotlivé výrazy - Podnikatelé ušetří statisíce: Mohou odečíst DPH při nákupu všech automobilů

Podnikatelé , ušetří , statisíce: , Mohou , odečíst , DPH , při , nákupu , všech , automobilů ,

Na cizinecké policii se vesele kšeftuje s pořadovými lístky

Na cizinecké policii v Praze v Koněvovce se vesele kšeftuje s pořadovými čísly. ... více »

Reklamace? Zákazník nemá téměř žádná práva. Může jen čekat

Zákazník v Česku nemá téměř žádná práva. Hlavně ať zaplatí a pak ať na svůj výro... více »

Pošlete svůj příběh a vyhrajte hodnotné ceny a hlavně svou příležitost!

Portál www.mojepoplatky.cz vyhlašuje velkou soutěž o nejlepší a neužitečnější př... více »

Anketní otázka