Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Podvodníci na Národní třídě: Pozor na ně!

24.09.2008, 04:52   |   LaS   |   komentářů (5)

Na Národní třídě, či na Andělu na vás čeká spousta podvodníků. Nepřipraví vás sice o statisíce, nicméně o pár stovek přijít můžete. Zvlášť pokud dáte na jejich osobní kouzlo a necháte se jimi přesvědčit.

Jdete po Národní třídě u obchodního domu Tesco a najednou vás osloví krásná, sebevědomá mladá žena, která vás okamžitě zaujme. Představí se svým jménem a k získání důvěry vám okamžitě podává ruku. Její vystupování je velmi sebejisté.

První otázka směřuje na to, zda nakupujete v obchodním domu Tesco, nebo či jste z okolí Prahy. Po odpovědi na tuto poměrně zbytečnou otázku se dozvíte, že slečna zastupuje jednu nejmenovanou reklamní společnost, která od nového týdne otvírá svou pobočku právě v obchodním domě Tesco. Jste požádáni zda na vás může otestovat nové výrobky, které se právě v nově otevřené prodejně budou prodávat.

Padne otázka, zda jste spíše romantická, nebo energická, přičemž na další průběh akce to nemá žádný výrazný vliv.

Chvíli na to vás slečna navoní parfémem a zeptá se na váš pocit z vůně. A okamžitě vám poskytne informaci, že se jedná o nejnovější výrobek Francouzské firmy, který stojí běžně více než 1600,- Kč. Následně na vás vyzkouší další vůni. Pokud vyjádříte svou spokojenost, objeví se okamžitě oba parfémy v ruce, a přidán je i třetí s tím, že je to dárek.

Podmínkou k získání tohoto skvělého dárku v hodnotě téměř 2000,- Kč je však odpověď na jednoduchou otázku. Jak dlouho působí obchodní dům Tesco v Čechách? 15 nebo 10 let?

Je velmi zajímavé vypozorovat, jak se prodejcům hodí jméno známého obchodního domu, které však s popisovanou akcí nemá vůbec nic společného.

Je v podstatě jedno zda odpovíte dobře či špatně. Svou „výhru“ dostanete stejně. Nikoliv však zadarmo, ale za „pouhých“ 500 – 600,- Kč!! Za tuto cenu dostanete „dárek“ tří parfémů, které by jinak stály až 3000,- Kč.

Pokud si dárek skutečně nechcete koupit a pokusíte se vymluvit na nedostatek peněz, pak nemáte vyhráno. Slečně se usměje a zeptá se kolik máte. Svůj dárek pak můžete získat i za 200,- Kč.

Na první pohled si každý popí, jak se může někdo nechat takhle napálit a koupit si laciný, nekvalitní parfém, který není ani evidentně pravý. Nicméně umění „prodejců“ je skutečně obpuhodné. Všichni používají stejnou taktiku, stejné obraty a stejné otázky. Tudíž je zřejmé, že prošly podrobným školením.

Navíc až na výjimky se jedná o komunikativní příjemné, lidi, kteří ví jak oslovit a jak člověka přesvědčit. Jejich přátelské vystupování osloví téměř každého.

Když zboží prodají, nejdou si doplnit zásoby jak by jste mohli očekávat do Tesca, či nějaké obchodu, ale nenápadně směřují ke krabicím ve stáncích Ukrajinských stánkařů, kteří prodávají obdobné zboží za směšné ceny. Mimo jiné obdobné parfémy u stánku seženete za 30 – 40,- Kč!!

Důvěra je však poměrně draze vykoupena. A je jen k popu, kolik lidí si předražené parfémy nakonec koupí. Otázkou je, kdo kromě prodejců získává skutečně zřjmé velmi vysoké zisky z tohoto prodeje.

Pokud tedy nemáte zájem o dárek za 600,- Kč, vůbec s takovými lidmi nekomunikujte či jim slušně sdělte, že nemáte zájem. Peníze jistě můžete vynaložit účelněji a ne podpořit podvodníky.

Prohledat jednotlivé výrazy - Podvodníci na Národní třídě: Pozor na ně!

Podvodníci , na , Národní , třídě: , Pozor , na , ně! ,

Podvodníci na Národní třídě: Pozor na ně!

i v Tesku v Olomouci!!!

Dnes se mi naprosto totozna vec stala v Tesku v Olomouci, s tim rozdilem, ze se ...

podvodníci

Taky jsem ,bohužel na ,,takové",obchodníky natrefila,ale v daleko menším mě...

řešení

Také jsem se s touto aktivitou setkal, člověk je slušně vychovan a napoprvé nedo...

je to jen na Vas

Take ja jsem se setkala s nabidkou parfemu, protoze jsem obchodnik/manager take,...

Podvod nebo blbost?

Podle mě je podvod, když Vás někdo oklame. Ale jestli jste ohotni dát x krát víc...

Diskutovat

Vyplavení bytu horor pro každého

Konečně malíř opouští po dvou dnech náš byt. Za dva dny po dřině po malová... více »

Nová služba za 24 hod? Máte jí už za 4 měsíce!

V srpnu tohoto roku, jsem chtěl dceři převést předplacenou kartu na paušál "... více »

Běžná cena? Další z triků obchodníků

Rozhodl jsem se koupit si kávovar. Takový nějaký lepší. Na Internetu to dnes nen... více »

Anketní otázka