Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Pojištění domácnosti není zbytečnost

26.11.2008, 14:20   |   redakce   |   komentářů (0)

Pokud si myslíte, že vás sousedi nemohou vytopit, nemůže vám bouchnout mikrovlnka nebo chytnout žehlicí prkno ze špatně odložené, ale dobře zapomenuté žehličky, popřípadě že se vaší adrese vyhnou bytoví zloději na sto honů, jste životní optimisté. Zkrátka si myslíte, že se vám doma nemůže nic stát. Podobné pohromy se dějí jenom ve filmu nebo televizních seriálech. Omyl! Stát se mohou komukoliv, kdykoliv a kdekoliv, takže je dobré být na ně alespoň trochu připraveni. Samozřejmě ne tím, že sousedům vyhodíte pračku a donutíte je prát na valše ve vaně nebo že se zbavíte všeho, co může doutnat, hořet či přímo vybuchovat. Stačí si pojistit domácnost u některé z pojišťoven.

 

Pojištění domácnosti odpovídá modernímu životnímu stylu, takže kryje věci, které jsou již dnes samozřejmou součástí všech obytných prostor. Vztahuje se na škody, které vzniknou na celém souboru movitých věcí, které tvoří zařízení domácnosti, používají se v souvislosti s jejím chodem či slouží k osobní potřebě příslušníků domácnosti.

„Pojišťujeme dokonce i věci, které pojištěný převzal od jiné osoby a má je pronajaté nebo zapůjčené,“ vysvětluje Helena Dušková, tisková mluvčí Wüstenrot pojišťovny. „Jejich převzetí musí být ale dokumentováno smlouvou nebo potvrzením.“ Výjimkou donedávna byly věci, které jsou ve vlastnictví právnické osoby nebo živnostníka a slouží k výdělečným účelům - například notebook od zaměstnavatele apod. „To už dnes neplatí, nejen ve variantě SUPERPLUS, ale i v základním pojištění PLUS je pojistné krytí rozšířeno i na věci sloužící k podnikání,“ uvádí Helena Dušková.

Je tedy vždy nutné rozmyslet si, na kolik si domácnost pojistíte, a stejně tak si zjistit, jaká rizika vlastně pojištění kryje a jakou částku od pojišťovny dostanete. Taktéž se ubezpečte, zda jde o pojištění na takzvanou časovou, nebo novou cenu. Pokud máte věci pojištěné na novou cenu, v případě její krádeže vám pojišťovna vyplatí tolik peněz, které budou stačit ke koupi srovnatelné věci v současnosti.

„V našem základním pojištění PLUS jsou mezi pojistnými nebezpečími živelní událost, krádež vloupáním nebo loupežným přepadením, zkrat a přepětí na elektromotoru v elektrospotřebičích nebo vnitřní vandalismus. Navíc lze sjednat i pojištění nebezpečí povodně a záplavy, které není součástí dříve uvedeného nebezpečí živelní události,“ říká Helena Dušková.

V balíčku SUPERPLUS jsou navíc zahrnuty kromě vyššího pojistného krytí i vyšší limity plnění – např. za speciální soubory věcí jako jsou sbírky, jízdní kola apod. Součástí balíčku je i pojištění bezpečnostního a tabulového skla na jakékoliv nahodilé riziko nebo pojištění venkovních dveří a zámků.

Pokud uznáte za vhodné zvolit komplexní ochranu svého majetku, i zde vám pojišťovny mohou vyjít vstříc. V již zmíněné Wüstenrot pojišťovně se klientům nabízí 3 druhy pojištění v jedné pojistné smlouvě – pojištění nemovitosti, domácnosti, a odpovědnosti za škodu, kterou způsobí příslušníci domácnosti pojištěného, a to včetně psa.

Zvláště to posledně jmenované bylo značně podceňováno. Přitom ve vyspělých evropských zemích je moderním trendem. Kryje škody způsobené jinému na zdraví, na životě nebo poškozením, zničením či ztrátou věci. „U tohoto pojištění si u nás klient může vybrat, zda se jeho pojištění bude vztahovat na škody způsobené jen v České republice nebo v celé Evropě,“ doplňuje Helena Dušková.

Prohledat jednotlivé výrazy - Pojištění domácnosti není zbytečnost

Pojištění , domácnosti , není , zbytečnost ,

Pozor na praktiky ČSOB. Stačí malá nepozornost!

Chtěl bych jen upozornit na situaci, která se mě stala letos  a může s... více »

Pojišťovací Kocourkov v Česku vládne

Jsem vdova. Můj manžel ještě když žil si platil životní pojištění. Přesněji řeče... více »

Pozor na pojišťovací agenty a jejich sliby

Dnes je mó;dní uzavírat pojištění na kdeco. Pojišťovací agenti vás dovedou při l... více »

Anketní otázka