Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Pošta relikt komunismu: Největší zabiják volného času!

31.05.2008, 01:20   |   Michaela   |   komentářů (13)

Je to smutné, ale ohledně naší České pošty nemám žádné dobré zkušenosti. Nejhorší na tom všem je, že bohužel máme jen jednu jedinou poštu a nikdo jiný takové služby nezajišťuje. Ale stojí nám to vůbec za to? Ono nám zřejmě nic jiného, než doufat ve zlepšení, nezbývá!

Neustále slyším ze všech stran, jak lidé sedí u počítače, posílají maily, elektronické pohlednice a na služby pošty zapomínají. Jenomže, má vůbec smysl, poslat dopis, balíček, nebo pohled? Ano, druhá strana bude velice potěšena, protože říkejme si co chceme, ale dopis nebo pohlednice psaná rukou je osobní a milejší, než pohlednice elektronická. Jenomže taková pohlednice nebo dopis, poslaný poštou, má několik nevýhod. První je ta, že poštovní služby jsou stále dražší a dražší. Další je ta, že v poslední době nemáte jistotu, že Vámi poslaná zásilka (ať už se jedná o balíček, dopis nebo obyčejný pohled), dorazí včas a jestli vůbec. 

TIP

PRO VÁS

  • STANTE SE NAŠIMI AMATÉRSKÝMI REDAKTORY!!
  • Napište nám svůj příběh či stížnost! Klikněte ZDE!
  • Pomůžete tak v boji proti nespravedlnosti

Lenost mnoha zaměstnanců nezná hranic!

Čekala jsem na důležitý dopis od soudu. Ano, dopis – tedy listovní zásilka, která musí být adresátovi předána do osobních rukou. Nemůže být předána ani zástupci, pokud to není domluveno, neboť mi již bylo 18 a obsah zásilky byl velice důležitý a týkal se jen mé osoby. Co se však stalo? Listovní zásilka mi nebyla doručena. A proč?

Prý – adresát nezastižen. Ano, to je možné, nebývám doma 24 hodin. Bohužel, nenašla jsem ve schránce ani oznámení, ani druhou výzvu ani nic jiného, že bych měla nějakou zásilku na poště. Říkala jsem si, že třeba chvíli trvá, než to ze soudu odešlou, no nebudu zbytečně plašit… Vážení, zásilka byla soudu prý 3x vrácena, jak jsem se později dozvěděla, adresát nezastižen a přes opakovanou výzvu jsem si prý zásilku ani nevyzvedla.

Tedy, vůbec nevím o tom, že bych byla někde mimo, každý večer jsem spala doma a každý den jsem schránku bedlivě prohlížela. A ne – nemohlo se stát, že bych oznámení přehlédla či nechtěně vyhodila se spousty reklamních letáků. Opravdu ne! Dobrá tedy, zažádala jsem, aby mi byla zásilka poslána znova, že si ji pohlídám. Sekretářka ze soudu volala, že zásilku právě poslala, a že bych ji měla nejpozději do tří dnů dostat (ačkoli to bylo doporučeně a výhradně do rukou adresáta, tedy mě, měla by být zásilka rychlejší).

Ano, zásilka rychlejší zřejmě byla, neboť jí pošťačka předala do rukou mé sousedky. Proč je tedy na obálce napsáno: výhradně do rukou adresáta, možno uložit 7 dnů na poště. Navíc sousedka, ačkoli hodná a milá paní, bydlí o 5 pater výše jak já. Potkávám jí tak 2x za měsíc, neboť je to důchodkyně (tedy zřejmě stále doma, což se pošťačce hodilo) a vlastně se vůbec neznáme. Můžu být tedy ráda, že mi listovní zásilka byla doručena.

Další velice zajímavou akcí je, když pošťačka nebo pošťák, který roznáší balíčky případně listovní zásilky větších rozměrů je tak pohodlný, že vlastně roznáší rovnou oznámení.

Ano, i když sedíte celý den doma, neobtěžuje se zazvonit. Rovnou roztřídí do schránek oznámení o uložení zásilky. Chápu případy, kdy zřejmě balíček do schránky nedostane, ale neobtěžují se ani s dopisem, který je zaslán doporučeně na mé jméno. Když už tedy doma jsem a tak nějak sonduji pošťačku, nikdy vlastně na mě nezazvoní (upozorňuji, že zvonek i jméno na dveřích mám).

V tomto případě doporučuji místo České pošty náhradní řešení, jsou firmy, u kterých když si objednáte, mají vlastní rozvážecí službu případně se dá zajistit firma, která Vám zboží dodá až do domu a věřte – s těmi mám velice dobré zkušenosti, ano zazvoní a ano přijdou ke dveřím. Bohužel v případech, kdy očekáváme doporučenou zásilku – např. dopis, musíme se opět spoléhat na Českou poštu…

T I P

PRO VÁS

  • NEJROZSÁHLEJŠÍ ŽIVOTNÍ SITUACE POPLATKŮ!!
  • Hledejte v seznamu poplatků! Klikněte ZDE!
  • Pro každý poplatek si vyhledejte vlastní životní situaci

Mnoho balíčků se ztratilo, mnoho lidí balíčky či zásilky neobdrželo. Nejsem jediná, pozorovala jsem paní na poště, která se ptala, že už měsíc čeká na balíček a na poště jí řekli, že si balíček nevyzvedla a proto ho vrátili adresátovi. Když se paní osočovala, že ani oznámení neměla ve schránce, vyhodila ji paní za okýnkem se slovy: no a co já s tím mám dělat??

A nyní se dostaneme k případu, kdy mi byl balíček doručen, dokonce jsem našla ve schránce oznámení, že si ho mám vyzvednout na poště. Abych to řádně popsala, byla jsem ten den doma a na balíček čekala. Pošťačka se neobtěžovala zazvonit a balíček (byl malý) mi přinést, hodila rovnou oznámení. Dobře tedy, aspoň, že mi vypsala oznámení.

Bylo 13 hodin. Rozhodla jsem se, že se půjdu podívat, zda mám něco ve schránce. Vycházela jsem z domu kolem 15 hodiny, sláva, ve schránce bylo oznámení, že mě na poště čeká balíček. I vydala jsem se tedy na poštu. Dorazila jsem tam kolem 15:30. 

Pošta: Fronta jak za komunismu

Na poště teď zavedli nový systém, zmáčknete si číslo a čekáte, až na Vás přijde řada. A i když je tam někdy jenom 10 lidí na všech 7 přepážek, čekáte třeba i hodinu a půl. Kolem 16 hodiny jsem přišla na řadu. Když ještě nebyl zaveden tento systém, bylo čekání jen několikaminutové a nestihly se ani tvořit před okýnky fronty, jelikož jsem z části Prahy, kde máme malou poštu a jsme malé sídliště. Když jsem se tedy kol 16 hod dostala na řadu, předala jsem u okýnka oznámení o balíčku.

Paní za okýnkem se podívala a říká: tento balíček ale tady ještě není, protože pošťačka se vrací z obchůzky až později. Ptám se, jestli si ze mě dělá legraci, že jsem celý den doma a že u mě nikdo nezvonil. Paní se pousmála a říká: Co Vám mám na to říci?... Poprosila jsem ji tedy, zda se i přes to nemůže podívat do počítače a po balíčku, no nechtělo se jí, nakonec jsem ji však přesvědčila, balíček našla. S kamennou tváří mi ho předala (nejradši by ho po mně hodila) a bez jakékoli omluvy stiskla tlačítko, aby k okýnku mohl přistoupit další klient..

Mohla bych tu vypsat několik situací, protože téměř každá má procházka na poštu stojí opravdu za to. Jsem takový smolař, že mi to prostě nevychází? Že se mi v tomto směru nějak nedaří, nebo je to tím, že služby České pošty, ačkoli si za ně tak draze platíme, jsou tak špatné a nedomyšlené?

Jediné zlepšení, které mě pro tuto chvíli napadá je, kéž by někdo koupil tento komunistický monopol. Velice ráda zaplatím za služby i více peněz, když budu spokojená.

T I P

PRO VÁS

  • JEDINÁ NEJKOMPLEXNĚJŠÍ KALKULAČKA POPLATKŮ!!
  • Spočítejte si výši  zaplacených poplatků! Klikněte ZDE!
  • Spočítáme vám správní, soudní i zdravotní poplatky!!

Prohledat jednotlivé výrazy - Pošta relikt komunismu: Největší zabiják volného času!

Pošta , relikt , komunismu: , Největší , zabiják , volného , času! ,

Pošta relikt komunismu: Největší zabiják volného času!

od soudu -fikce doruceni

Vazena pani,bohuzel jste nenapsala, ze od soudu plati tzv.fikce doruceni, tedy j...

Re: od soudu -fikce doruceni

Na tuto stránku jsem se dostala jak jinak, než díky problémům s Českou poštou a ...

Příjemné pošťačky

Je mi smutno, když na poštovní služby čtu jen samé negativní věci. Bude to pravd...

Je to smutné, ale poslala jsem 3 dopisy v jeden den. - Objednávku na pohlednici ...

Náhradní řešení

Doporučuji využívat nadnárodních přepravců (tedy pokud jde o balíčky). Používám ...

Diskutovat

Vyplavení bytu horor pro každého

Konečně malíř opouští po dvou dnech náš byt. Za dva dny po dřině po malová... více »

Nová služba za 24 hod? Máte jí už za 4 měsíce!

V srpnu tohoto roku, jsem chtěl dceři převést předplacenou kartu na paušál "... více »

Běžná cena? Další z triků obchodníků

Rozhodl jsem se koupit si kávovar. Takový nějaký lepší. Na Internetu to dnes nen... více »

Anketní otázka